موقت

1-شیش تا دانشمند هسته ای مون که ترور شدن، به خاطر برجام و سازش بود یا چی؟

2-سواران بر موج "اونا که رفتن به روحانی رای دادن الان کوشن" ، ما قراره الان بریم تو لباس شخصی های سپاه استخدام شیم ناگهان؟ قراره ایست بازرسی بزنیم تو خیابون؟ یا بریم لب مرز زنجیره انسانی تشکیل بدیم قاطی زوار و توریست ها تروریست نیاد تو؟ دقیقا توقع دارید کجا باشیم که الان نیستیم؟

3-تفاوت "جنگ" و "نفوذ تروریست به مملکت" بر شما روشنه؟ دانشمندای هسته ای که ترورشدن ما تو جنگ بودیم؟ الان انگلستان تو جنگه؟

۲۰ لایک
۲۰ خرداد ۰۱:۵۴ آقای الف
تا الان حرف و بحث منطقی دیدی از این جماعت که الان انتظار منطق داری؟

وا این چه حرفیه، آره:)) دیوونه و روانی که نیستن:))

ولشون کن جولیک،اعصاب خودتو خورد نکن نصف شبی:))

این یکی از پست سیاسی آخرم خیلی مهربون تره آقا، صرفا یه سری سوال توش مطرحه:|

جدی برام سوال شده بدونم، تصور میشه من الان باس کجا باشم؟

۲۰ خرداد ۰۲:۱۶ نیمچه مهندس ...
شما الان سر پستتی
داری تو کوه های شمیران پست میدی بسه دیگه!

:))

نه جدی پرسیدم ولی.

یه سری سوال ساده فقط،نه؟:))
الان خودشون کجان؟اصلا چه ربطی داره؟

خودشون که به روحانی رای ندادن که:| نمیدونم خودشون قراره کجا باشن، من به شخصه توقع خاصی ندارم که جایی باشن؛ صرفا میخوام بدونم میخوان ما کجا باشیم؟

والا من میبینم اینا علیه هشتگ همه با همیم هم مقاله مینویسن که اره توهم تفرقه برای تفرقه
اصلا باورم نمیشه این حجم از تخریبو
انگار مجبورن انقدر بی ربط باشن اینقدر رو مخ که الان کجایین😐😐😐

علیه  همه با همیم کی چی گفته؟ چرا من در جریان نیستم:|

۲۰ خرداد ۰۲:۳۲ مــیـمـ‌‌‌‌ ‌‌‌‌
بابا اینا همونایی ان که بعد انتخابات پروفایل گذاشتن حالا که روحانی رو انتخاب کردین حق ندارید اعتراض کنید
تاکید میکنم حق ندارید به وضع موجود معترض بشید:-/
الان کجا باید باشیم؟
جدی؟
سوال منم شد:-/

نه لزوما، همه شون اونا نیستن. ولی خب بخشیشون همونان، آره

۲۰ خرداد ۰۳:۱۸ لیمو ‌‌
دوست
هر کس ماهی خودش رو ازین آب گرفت... این وری و اون وری! اگه حرفاشون قابل بحثه که بحث کن. اگر قابل بحث نیست و مزخرفه که جواب این حرف ها رو هم نده.

چیزی که میدونم اینه که الان روحانی رییس جمهوره و الان اون باید پاسخ گو باشه و نه حامیانش یا مخالفانش. همه با هم متحد باشیم ینی همین دیگه. نباید مهم باشه طرفدار کی بودیم. الان باید مطالبه کنیم چون حقمونه.

متاسفانه تو تعلیمات اجتماعی به ما نیاموختن الان دقیقا کی مسئول امنیته. :دی من فقط میتونم رهبر فرمانده کل قوای نظامیه، ولی وقتی وزیر کشور رای اعتماد میگیره، در صورتی که رهبر خصومت شخصی باهاش نداشته باشه، وکالت میده بهش که نیروی انتظامی رو از جانب رهبر هدایت کنه.
الان نظر به اینکه تروریست ها خودی بودن، نه مرزبانی جایی رو میشه یقه کرد، نه به مدافعان حرم ربط داره تا جایی که من عقلم قد میده-از چنگ مدافعان حرم که نگریخته ن اینا، داخل بوده ن، گرویدن به داعش-بنابراین نظری ندارم که کی باید پاسخگو باشه. رهبر؟ رییس جمهور؟ ارتش؟ سپاه؟ وزیر دفاع؟ وزیر کشور؟ معمار ساختمون مجلس؟ کی؟!

ولی چیزی که میدونم، منِ شهروند چون به شخص خاصی رای داده م، الان نباس برم جایی کاری کنم. راهم هم نمیدن اصلا. مثلا برم بگم سلام، من به روحانی رای دادم، وظیفه خود می دونم به عنوان گشت نامحسوس سپاه فعالیت کنم؟ :|

الان فقط میخوام بدونم اونی که به من میگه کاش شما بیست و سه میلیون بریزید تو خیابون از ما دفاع کنید زبون ما کوتاه شه، دقیقا منظورش اینه که من برم چی کار کنم:))

۲۰ خرداد ۰۶:۵۰ مجال‌خواهـ ـی بنفش‌مآب
خدا خیرت بده! دگه کم‌کم وقتش بود یکی اینارو بگه! :)))
و دوتانکته‌ی جالب هم هست؛ ظاهرا مردم پاوه و رسانه‌های کوردستان و غیره، خبر دادن که این‌جا بعضی‌‌ها اومدن توی مساجد دارن برای داعش عضوگیری می‌کنن. یکی ازتروریست‌های اون روزهم گزارش شده بوده. این‌که چرا این گزارش‌ها دیده‌نشده مهمه!
و البته فقط دانشمندان هسته‌ای نبودن؛ اگه دوستان یه وقت اعتقاد ندارن ایران فقط تهرانه یا تهران مهمتره، چهارگوشه‌ی این مملکت در اون هشت سال عملیات تروریستی شد! جمعشون کردیم اینجا: https://twitter.com/i/moments/872775086016798720

عه تو زنده ای؟:))

من فقط هسته ای رو یادم مونده چون یکیشون استاد دانشکده روبرویی ما بوده و هرسال مراسم داریم براش. :-"
مرسی از اطلاعاتت!

۲۰ خرداد ۰۷:۲۰ مترسک ‌‌
واقعاً درک نمی‌کنم یه عده چرا حادثه تروریستی که یه مسأله کلان و مربوط به امنیت ملی و فرادولتیه رو انتخاباتی‌اش کردن؟ شرم و حیا و خجالت هم خوب چیزیه :|

درهمین حد که سطل آتیش نزنن قرار بوده شکستشونو بپذیرن:دی بقیه ش بلامانعه!


البته دید مثبت میشه داشت، و اون اینکه بابت کوبیدن رییس جمهور منتخب نمیکنندشون تو گونی. باشد که رسم شه، و جا بیفته، و پذیرفته بشه که ملت حق دارن به جون رییس جمهور نق بزنن و نرن تو گونی:)

بخشیش هم به نظرم همین مساله س که ما تفکیک وظایف ارگان های کشور رو به درستی نمی دونیم. من مثلا به شخصه نمیدونم واقعا کی مسوول خنثی سازی، یا شکست دادن در صورت بالفعل شدن تروریست هاس. وزارت اطلاعات؟ ارتش؟ یگان ویژه؟ سپاه؟ من؟ کی؟ بنابراین مطمین نیستم باید به کی شاکی باشم. ولی اینکه مثلا، انداختن کشور تو تنش با کشور های دیگه و سایه جنگ روی ملت، مقوله جداییه از اینکه یه گروه تروریستی بیاد عملیات انجام بده تو کشور، واضح و مبرهنه. پس حق شکایتم رو نگه می دارم برای مشکلی که وجود داره. نه مشکلی که گودرز به شقایق طور وانمود می کنن وجود داره.

۲۰ خرداد ۰۷:۳۱ نار خاتون
تازه میگن چرا قبلش به سپاه میگفتین فلانه بیساره الان نه... خب اون موقع واسه انجام وظیفه ش که شاکی نمیشدیم واسه انجام غیروظیفه ش شاکی بودیم:/

من ازاونجا که تفکیک وظایف اینا رو به طور دقیق نمیدونم، و هیچ جا هم ننوشته شکر خدا- :))- نظری ندارم در این مورد!

۲۰ خرداد ۰۸:۲۹ مریــــ ـــــم
بعضیا انگار از این اتفاق خوشحال شدن
من که فکر میکنم بعضی حتی منتظر بودن یه اتفاقی چیزی بیوفته تا بتونن اون 22میلیون ادمو بکوبن

بیست و سه میلیون عیزم، تو سر مال نزن:))

۲۰ خرداد ۰۸:۴۱ محمود بنائی
به یکی از دوستان هم گفتم، کاش میریختن توی خیابونی، چهار نفر را کتک میزدن، از در و دیوار ساختمونی، سفارتی چیزی میکشیدن بالا، یک چهار تا فحش میدادن بلکه تخلیه بشن، انقدر نگن ما سکوت کردیم، بخدا که این سکوت نیست، اون از قبل انتخابات، هرچی دیدین به طرفدارای سمت مخالفتون گفتین و انواع برچسب ها که لایق خودتونه چسبوندین، بعد از انتخابات هم انواع نیش و کنایه و تخریب و..که صدا و سیما و بقیه هم در این راه کوتاهی نکردن!
همه دنیا دم از اتحاد میزنن حتی ظاهری اما شما...

حالا کم کم تخلیه میشن ایشالا. نشدن هم بریزن سفارت عربستان رو از نو آتیش بزنن حله:|

بفرما
البته اینو عینا از تلگرام کپی کردم:
🔴✍توهم تفرقه برای ایجاد تفرقه!✍🔴

✍پس از رویدادهای تروریستی درمجلس و حرم امام آن هم با روی کارآمدن دولتی که با ترساندن مردم ازسایه جنگ و نیز تخریب زحمات حافظان امنیت کشور و حتی تحریف تاریخ و جابجاکردن جلاد و داعش، به هرقیمت برای خود کسب رأی کرد و عیان شدن بسیاری از شعار و ادعاهای توخالی که در آینده مدت مطرح شده بود، حال موج کاذبی را با عنوان اتحاد مردم روانه بازار سیاست بازی کرده اند!

✍ و صدالبته که پیاده نظامان خود با رنگ و لعاب های مختلف را نیز به خط کرده اند تا مدام برطبل «القای تفرقه» و «ضرورت اتحاد» بکوبند!

✍اما واقعا مگر تفرقه ای بین مردم رخنه کرده است؟ درحالی که با حملات تروریست ها اتفاقا موجی از همدلی آن هم بیش از گذشته در بین آحاد جامعه بوجود آمده است؛

✍ چطور است که با حمله تروریستی، به یکباره مردم دعوت به وحدت میشوند؟! دقیقا هدف از طرح شعار «اتحاد» این است که اتفاقا با ایجاد «توهم تفرقه» به مرور زمینه ساز بروز «تفرقه جدی» بین مردم شوند

✍ چرا که درحال حاضر طرح شعار «اتحاد» و «وحدت» در کوتاه مدت و نیز ایجاد «تفرقه» و حتی «تنش» در بلندمدت بهترین ابزار برای آن کسانی است که میخواهند از بازخواست مردم خود را حفظ کنند

✍ و کدامین تزویر و نیرنگی از این پلیدتر که پس از ایجاد تفرقه در آینده ، عاملان تفرقه برگردند و بگویند ما که آنموقع میگفتیم «اتحاد، اتحاد...»

✍ امیدواری این است که مردم عزیز، فضا و شرایط را دقیق رصد کنند و اجازه ندهند ، مکاران موج سوار با نیرنگ های خود شانه از وظایفی که بردوش دارند خالی کنند و کارشان فقط این بشود که مردم را به جان هم بیندازند...

حسین استادی
@najva_net

یه پست داشتم میگفت شاه با تشکیل کمیسیون شاهنشاهی مبارزه با فساد به وجود فساد گسترده در مملکت اعتراف کرد، یادتونه؟

همون:))

تو میدونستی من عاشقتم؟!!! :)

یعنی واقعا فک میکنن اگه دولت عوض شده بود این اتفاق نمیوفتاد؟؟؟؟؟؟ چرا؟!!
بعد اصلا این جریانات مقابله با تروریست و داعش و اینا کلا با سپاه و سربازان امام زمانه که اینام تا جایی که میدونم ربطی به رییس جمهور نداره!!!
یعنی یه حرفایی میزنن که ما بسوزیم یا سوزش خودشون کم بشه یا.... !!!!!

بله گفته بودم قصد ادامه تحصیل دارم:-"


من از کسایی اینا رو می خونم که توقع ندارم تفکرشون این باشه که ترور مساوی است با جنگ. دوستی رو داریم که معتقده احمدی نژاد رو بابت هشت سال جوونی که ازش حروم کرد نمی بخشه، در عین حال معتقده رییسی با کابینه نصف احمدی نژادیش اونقدر از سیاست می فهمیده که اصلا هم روابط خارجی کشور رو به گند نمی کشید و الان تقصیر روحانیه که ملت به داعش می گرایند چون سازش و فیلان.

البته همونطور که دوست نابغه این پست فرمودن مشکل از توقع منه. لااقل بذارین هویت طرف معلوم شه، کجایی بودنش معلوم شه بعد بیاید مدافعان حرم و سپاه و چی ترند کنین. :|

۲۰ خرداد ۱۱:۴۶ قاسم صفایی نژاد
من طرفدار هیچکدوم نیستم. اما اعتراض به جنگ و اینا ربط نداشت. به اون جملات غیرمنطقی روحانی ربط داشت که 38 سال در کشور فقط اعدام بلد بودید. اون اعدام‌ها اعدام تروریست‌ها بود دیگه؟ نبود؟ حالا گیریم بین 2 هزار نفری که اعدام شدند چند نفر اشتباهی هم بود. باید کل مقابله با تروریست زیر سوال میرفت؟ اونم از سمت چه کسی؟ کسی که خودش همیشه شورای امنیت ملی بوده.

البته اینم بگم. همون موقع که این پیام‌ها شروع شد من به اونوری‌ها هم گفتم الان موقع وحدته نه موقع این حرفا.

من جریان اعدام ها رو نمی دونم واقعیتش. به سنم هم قد نمیده.

آما، اینکه "بینشون فوقش چند نفرم بیگناه مردن" جمله بسیار عجیبی بود. اون چند نفر، بچه کسی، پدر مادر کسی، خواهر برادر کسی بودن. هر یدونه آدم جونش برای اطرافیانش ارزشمنده. اگه چارشنبه فقط یه نفر می مرد، نمی تونستیم بگیم هیچ غلطی نکردن و یه نفر بیشتر نبوده که حالا! اون یه نفر شاید همه دنیای یه عزیزی بوده.
خیلی عجیبید.

اونی که این فرق رو نمیفهمه نه که نفهمه بلکه خودشو زده به نفهمی

نه واقعا بعضی وقتا فکر نمی کنن کلا. مشکل همینه.. یه خبرگزاری یه چیزی میگه، فرید ابراهیمی و زهرا طباخی و بقیه میریزن به شکل "توییت های مردم" همونو توییت می کنن چو میندازن، بعد دست به دست می چرخه میرسه به دست ملت و این تصور به وجود میاد که این تفکر مردمه و عه چه جالب منم موافقم پس!

سر قضیه 2030 من به طرف میگفتم بابا این لینک سند بگیر بخون! میگفت اینا تصورات توعه:|

موجه، میاد و میره.

۲۰ خرداد ۱۴:۴۲ مرتضی خیری
"سازش هزینه دارد" یه جمله همیشه درسته که در هر زمانی و برای هر رویدادی میشه به کار برد. نمیخوام بگم این هزینه تروریستی 17 خرداد، همون هزینه سازشه که اتفاقا نیست، اما به نظرم نمیتونیم برای اثبات بقیه جمله هامون از جملات "همیشه_درست" استفاده کنیم.
حالا چون سازش هزینه داره، نباید هیچ وقت سازش کنیم؟

نسازش هم هزینه دارد خب. مشهود ترین هزینه ش اون همه آدمی که تو تحریم ها به خاطر نبودن داروشون مردن. فقط آرمیتا بچه س؟ فقط بابای آرمیتا بابا بود؟ بقیه ملت قلمه کاکتوسن؟ اگه مرگ بر دستی که خط کشید روی خاطرات آرمیتا، پس مرگ ایضا بر ذهنی که فکر کرد تحریم ها بر ملت اثر ندارد و این همه آدمو ناقص کرد یا به کشتن داد.

کاش از این ور هم نگاه میکردن به قضیه. 

۲۰ خرداد ۱۵:۱۱ مهدی صالح پور
جانا سخن از زبان ما می‌گویی...

ای بابا ای بابا.

۲۰ خرداد ۱۵:۵۹ مَـهدی (میرزای قدیم)
دیر اومدم اما انقدر این مسئله داغ هست که فعلا این مطلبت بیات نشه.

یه بار که خیلی طفل بودم، داییم گرفت منو همینطوری الکی زد.
بهش اعتراض کردم.... نمیدونم حالش خوب نبود؟ خمار بود؟ بهش نرسیده بود؟ جواب نه شنیده بود؟ نمیدونم یه مرگیش بود خلاصه و منم همون موقع در تیر رسش بودم. (تا اینجاش هیچی) منو زد.(این هم هیچی) اعتراض کردم (که قید شد) یقه مو مثل گربه ی مادر لا دندوناش گرفت و برد لا بلای ساختمون خرابه های دوتا محل اونور تر و هی میزد که چرا اعتراض کردم؟(این هم هیچی) دیدم زورم که بهش نمیرسه (این مهمه) زورم بهش نمیرسید. بهتر دیدم عربده بکشم... نفهمیدم اون فرکانس بالای صدا از کجا اومد؟ ولی هی عربده کشیدم. انقدر دهنمو باز کرده بودم که چشمام باز نمیشد. اون زبون کوچیکه شلاقی میخورد به اینور اونور ته حلقمو عربده میکشید. صدام به جایی نمیرسید... یه لحظه ساکت شدم چشمامو باز کردم... یه کم به هم فشار دادمو باز دوباره بازشون کردم. چشام سیاهی میرفت..... سرم گیج میرفت. گیجگام داشت منفجر میشد. باز اومدم داد بزنم کمک بخوام... صدام هم دیگه در نمیومد. تهش داییم گفت: یه بار دیگه گه بخوری، از این بدتر میشی. منم دیدم صدام که به جایی نرسید سرم که درد گرفت و گه گیجه هم که گرفتم..... صدام گرفته بود و تهدید شده بودم به بدتر از این، خوب مگه مریضم؟ نهایتش باز خماریش میزد بالا و دوتا چک و لگدیم میکرد دیگه، روزیم که قطع نمیشد که.... ته تهش هم باز داییم بود...
نمیدونم چرا حسم گفت اینایی که نوشتم مال زیر پست توئه.... شرمنده.

منم متوجه نشدم چه ربطی داشت.

۲۰ خرداد ۱۷:۴۳ سِناتور تِد
اگه بخوایم دنبالِ مقصر بگردیم، وزارتِ اطلاعات مقصرِ درجه یکِ این قضیه س! نه به نظام ربط داره و نه به شخصِ رئیس جمهور و نه سپاه و ارتش و مدافعانِ حرم! چند تا تیمِ تروریستی بودن که دوتاشون رو نتونستن منهدم کنن، همون دوتا هم دست به عملیاتِ کور زدن و اون اتفاقاتِ تلخ!
و اینکه اینجور پست ها، حتی همین پست مشکلی که حل نمیکنه هیچ، فضا و شرایط رو متشنج تر هم میکنه! هرجا میری یکی داره به یکی تیکه میندازه! هرکی داره از این قضیه استفاده ی خودشو میکنه! فرقی هم نداره چپ و راست و متمایل و اوریب و غیره! به نظرم بیخیالِ جریانات جناحی بشیم و بذاریم شرایط برگرده به آرامش و ثبات! این تیکه و مزه پرانی ها از هر دو طرف به شدت مسخره س! مخصوصأ واسه این موضوعِ تلخ.

ندیدم زیر پست کسایی که مخاطب پست من باشن حرفی از آرامش و ثبات زده باشی سناتور بزرگوار. ندیدم جایی گفته باشی چرا میگین طرفدارای روحانی برن تو خیابون از ما دفاع کنن که ما راضی شیم و به طرفدارای روحانی و به ملت عادی چه. ندیدم جایی گفته باشی تروریست ها خودی بودن چرا مدافعان حرم و خانواده شهدا رو قربانی می کنین این وسط! من ساکت می موندم، در صورتی که هجمه ها از جانب کسانی که مخاطب این پست هستن، به سمت من روانه نمیشد.

اگه بچه شما موی همکلاسیش رو بکشه، همکلاسیش شروع کنه به گریه کردن، شما میری به همکلاسیش میگی خوب نیست گریه کنی همه میفهمن دعوا کردین؟ یا میری بچه ت رو می کشی کنار میگی فرزندم کارت درست نبود؟

۲۰ خرداد ۱۸:۰۳ سِناتور تِد
نمیدونستم شما احاطه ی کامل بر تمامِ وبلاگ های بیان و غیرِ بیان و شبکه های اجتماعی داری که همه ی پست های در ارتباط با این قضیه رو خونده باشی که من کسی رو دعوت به آرامش و ثبات نکرده باشم! من شرمنده ام اگه خبرت نکردم که فلانی من دارم فلانی رو تو فلان وبلاگ یا شبکه اجتماعی دعوت به آرامش و ثبات میکنم! این دفعه خبرت میکنم جولیکِ بزرگ!

الآن موی خودت رو کشیده و بقیه رو مو کشاننده میدونی؟! خیلی از اونوریا که تو همین قضیه به مدافعانِ حرم توهین کردن و متهمشون کردن به عرب پرستی و دنبال پول بودن و دیکتاتور پرستی و غیره مو نکشیدن؟! موی بقیه مو نیست یا شما خیلی موتون مو عه؟! اون همه توهین به سپاه و رهبری و بسیج و غیره که تو این قضیه از سمتِ به اصطلاح همفکرانِ شما شد مو کشی نبود؟!
وقتی میگم ثبات و آرامش واسه دو طرفه! الآن شرایط جوریه که هر دو طرف یا شاید طرف های بیشتر میتونن بیان همو بکشن کنار مو بکشن و کچل کنن همو! کسی نمیره بچه شو بکشه کنار! همونطور که شما نکشیدی!

وبلاگ خود شما رو خوندم، و وبلاگ های پر طرفدار تر از خودم از جناح اون طرف. نه در وبلاگ شخص شما اثری از دعوت طرفین به آرامش بود، نه در وبلاگ های دیگر. البته در یکی دو وبلاگ معترض مثل من، در فشانی هایی در کار بود از جانب شما. که ایشالا قصد خیر پشتش بوده.
برای مثال به لینک های وبلاگ خودتون مراجعه می کنیم:
http://nardo0one.blog.ir/post/%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%AE#comments
من کامنتی نمیبینم.
شما اگه جایی به طرف مقابل چیزی گفتی، یه نمونه نشون بده که باور کنیم.

من که کاره ای نیستم، دویست نفر کلا فالوعر دارم. قطعا کسی که پونصد تا و به بالا دنبال کننده داره، اگر قرار باشه اعتراض کردن باعث تفرقه بشه، تفرقه بیشتری می افکنه. به نظرم شما روی اون افراد کار کن اگر نگران تفرقه هستی. و زیر پست کسی که به سپاه و رهبری و بسیج و غیره از سمتش  توهین نشده، شکایتِ توهین افراد دیگه رو نکن.

من تا حالا در مورد موضوعاتی که شما گفتی، توهین نکردم. نظری هم در مورد مدافعان حرم، عرب پرستی، دیکتاتور پرستی، سپاه، رهبر و بسیج ندارم. نمیدونم چطور میدونین همفکر های من کی ها هستن در حالی که حتی نمی دونید فکر من چیه.

خیر پیش.

۲۰ خرداد ۱۸:۲۷ سِناتور تِد
من تو وبم نه حرفی از اینوریا زدم و نه اونوریا! چون همین حرف زدن خودش بحث و حرف های دیگه میاره! ولی نیومدم پستِ این مدلی هم بذارم! خودِ آرامش تو وب، آرامش میاره! چه بسا من تو بخشی از وبم دعوت به آرامش هم کردم همه رو! اگه دقت میکردی البته!
291 تا یا 500 تا فرقی نداره! جناحشم فرقی نداره! بحث بحث میاره و خیلی جاها به واسطه ی پست، تو کامنت ها توهین شده و میشه به جناح ها و افرادِ مختلف! و اینکه حرف زدی جوابتو دادم! من نگفتم شما توهینی کردی! گفتی اونوریا فلان کردن بهمان کردن، منم گفتم اینوریا هم فلان کردن بهمان کردن! واسه بقیه بو نفت میده واسه شما بو عطرِ گلِ محمدی؟!
روز خوش!

جواب دادی، بی ربط بود.
من مسئول اینکه کی به کجا توهین کرده نیستم. جایی که به خودم توهین شده اومدم وسط.

۲۰ خرداد ۱۸:۴۱ سِناتور تِد
گویا ویرایش کردی پاسخت رو! خب من دلیلی نمیبینم همه ی دنبال کننده هام رو بخونم و واسه همه کامنت بذارم! و اینکه خیلی از پست ها جنجالی بود و مثلِ شما مؤدب برخورد نکرده بود که بخوام عمومی کامنت بدم! چون اگه میدادم قطعأ فحش میخوردم! اکثرأ خصوصی بودن. بیشتر هم تو همین سمتِ به اصطلاح منتقدانِ روحانی بودن! این پست رو نخوندم! چون واقعا اون روز کشش نداشتم پست بخونم! ولی واسه اینکه اثبات کنم حرفم رو میتونی این پست رو بخونی:
http://ghalam-zan.blog.ir/1396/03/18/...#comments

فکرِ شما هم مشخصه! اونقدر مشخص هست که بشه تشخیص داد موضعت چیه و منم نگفتم و نمیگم بده چون حق ندارم! چون کم و بیش میخوندم پست های انتخاباتیت رو! ولی من گفتم به اصطلاح همفکر! نگفتم همفکر! فرق دارن اینا!

حالا اینجا که نگارنده مودب برخورد کرده بود برخورد شما خیلی هم مودبانه نبود ها :))

شما کلا سعی کن در مورد اینکه کی همفکر منه نظر ندی. چقدر منو میشناسی مگه؟ من حتی خودمم نمی تونم تشخیص بدم کی همفکر منه، چون چارچوب خاصی نداره تفکراتم. الان مثلا چهار پنج تا کامنت بعد تر به شما گفتن انقلابی و فیلان گفتی از کجا میگین، دقیقا همون برا منم صادقه -اینو اول نوشتم صادقیه :| -و من حوصله ندارم جوابِ انتقادات به گفته های یکی دیگه رو بدم در حالی که خودم اون حرف ها رو نزدم. من باب مثال، شما میای میگی «خیلی از اونوریا که تو همین قضیه به مدافعانِ حرم توهین کردن و متهمشون کردن به عرب پرستی و دنبال پول بودن و دیکتاتور پرستی و غیره مو نکشیدن؟! موی بقیه مو نیست یا شما خیلی موتون مو عه؟! اون همه توهین به سپاه و رهبری و بسیج و غیره که تو این قضیه از سمتِ به اصطلاح همفکرانِ شما شد مو کشی نبود؟!» خب به من چه کی چی گفته؟ یکی به من یه حرفی زده، به من بر خورده، من اومدم پست گذاشتم. بعد شما رو حساب اینکه یکی رو همفکر من برشمردی و اون شخص این حرف ها رو زده، کاملا بی ربط میای ذیل پستی که در باب یه چی دیگه س، میگی چرا موی خودت رو کشیده و بقیه رو مو کشاننده می دونی.

مرسی در مورد لینک و بابت اینکه گفتم چرا به طرف مقابل چیزی نمیگید معذرت میخوام.

حساس نشو حساس نشو

#هار :|

۲۰ خرداد ۱۹:۲۰ گلبول سفید
من سواران بر موج «اونایی که به روحانی رای دادن الان کوشن» ندیدم و نمیشناسم ولی به «اونایی که سپاه و توان دفاعی مملکت رو میکوبیدن و اضافی میدونستن الان کوشن» معتقدم! :دی

من تا حالا سپاه و توان دفاعی مملکت رو نکوبیدم، نفر بعدی که بیاد بگه اونا که کوبیدن کوشن، هک می کنم، مادر بوردش رو می سوزونم. دهع.
برای بار هزارم، من اصلا نمیدونم تفکیک وظیفه سپاه و بسیج و ارتش چیه که بخوام بگم چرا سپاه فیلان، چرا نیروی دفاعی بیسار! :|

+البته که ایشالا منظور از توان دفاعی مملکت این نیست که موشک بفرستیم هوا روش خلاف قوانین بین المللی به زبان عبری بنویسیم اسراییل نابود باید گردد و توقع داشته باشیم کسی حمل بر جنگ طلبی نکنه. :|

۲۰ خرداد ۱۹:۲۲ مجال‌ ـخواهـ
@سناتور تِد [هرچند این آواتار و نام کاربری رو به شدت برای یک ارزشی و انقلابی نامناسب می‌دونم :))) اما خُب.. به من چه! دی: ]

"اگه بخوایم دنبالِ مقصر بگردیم، وزارتِ اطلاعات مقصرِ درجه یکِ این قضیه س!"

1. در طی دو روز گذشته ده‌ها تیم تروریستی توسط 3 ارگان متخلف دستگیر شدن؛ اطلاعات و حفاظت اطلاعات سپاه. اطلاعات دولت. نیروی انتظامی. سوال بنده اینجاست اگر قضیه این‌قدر "مشخص و واضحه" که "مقصر درجه یک" وزارت اطلاعات هست، یعنی "وظیفه" وزارت اطلاعات بوده، صحیح؟ خُب، الان پس سپاه داره کار غیرقانونی می‌کنه با دستگیری داعشی‌ها در چند روز گذشته؟ چون اگر کارش درسته، چرا چهار روز پیش نکرده؟ پس او هم، اگر فعالیت‌های امروز و دیروزش قانونی و درسته، مقصره در اینکه به فریادِ مردم در رابطه با شیوعِ سلفی‌گری در کردستان گوش نکرده و سرش گرمِ مدیر تلگرامی بوده!

2. نکته‌ی 1 رو مصادره نکنید به اینکه طرف معتقده دولت روحانی بی‌تقصیره.. نه خیر! حرفِ شخص من اینه که، تمامِ ارگان‌ها و دستگاه‌های امنیتی کشور مقصرند. تمامشون. چون تمامشون فعالیت دارن و درصدی از تقصیر رو به گردن می‌گیرن.

3. چرا دیدتون اینطوریه؟ هولدن هم نوشته بود باید روحانی و وزارتش رو در انتقاد و بازخواست بندازیم "جلوی صف"! نوشتمِ صفِ چی؟ کشکِ چی؟ آخه، عزیزانِ ارزشی، مگه صف داره؟ برفرض مجلس کمیته حقیقت یاب تشکیل داد. مگه نوبتیه؟ یکی چشم بذاره، بعد بشه نوبت یکی دیگه؟ میگرده ببینه قصور کی از همه بارزتر بوده! به همین راحتی!

4. این وسط یک مشت متوهم هم هستن، که نمی‌دونم چطوری ولی یه طوری اعتقاد دارن که زاویه گرفتن روحانی با سپاه (که اساسا همه‌ش اقتصادیه و نمیدونم اینا از کجاشون اینا رو درمیارن!) و یا اینکه هاشمی طبا گفته باید با تروریست تعامل کرد، یا "کرباسچی" عملن هیچ‌کاره گفت باید رویکرد متفاوتی از فروش سلاح در سوریه پیش بگیریم، باعث می‌شه اینا رو بندازیم جلوی صفِ بازخواست! دِ آخه قربونِ شکلِ ماهِ ارزشی‌تون برم! "حرف"ِ هر کسی حتی نامزد ریاست جمهوری آخه چه تاثیری روی توان امنیتی ما داره؟ یه شبه ما ضعیف شدیم؟ که حالا اونا بخوان "بازخواست" بشن برای "حرفشون"؟

پ.ن: به خودِ شخیصِ بلاگر اینجا؛ چرا خُب؟ بحث نکنم باهاش که چی؟ درسته بکنم که چی؟ :)) ولی خُب پیشوا می‌فرماد "به قدر وسع بکوشم" هرچند امیدی نیست. در ضمن، یه رویکردِ جدید anti-bulls**t پیدا کردم که خُب، اجازه نمیده کامنت ندم! :))))

یک کلمه هم از پی نوشتت نفهمیدم. :))

میشه یکی به من بگه دقیقا از کجا داره در میاره وظیفه هر کدوم از این ارگان ها چیه؟ :|

پ.ن. : میشه کسی که میره تو برگه رایِ مجلسش اسم بلاگرا رو می نویسه انقدر به چشمِ کسی که حتما باید به دیدگاهش در مورد وقایعی که در کشورش رخ میده جواب بدم، نگاه نکنید؟ متشکرم.

۲۰ خرداد ۱۹:۳۹ مجال‌ ـخواهـ
"اونایی که سپاه و توان دفاعی مملکت رو میکوبیدن و اضافی میدونستن الان کوشن"

صادقانه و ناشی از ندونستن میپرسم، زحمت میکشی 2 تا مصداقِ این "کوبیدن" رو بگی؟ تاکیدم روی "کوبیدنه" و گرنه خر است آن‌که انتقاد را کوبیدن فرض نُماید! :))) (بلانسبت شما البته دی:) اصن من به انتقاد هم راضی‌م که غیر از کرباسچی که انتقادش رو میدونم، کسِ دیگه‌ی ناکسی بود که از "حضور نظامی" و یا در هر صورت به سپاه از لحاظ "نظامی-امنیتی" انتقاد کرده باشه؟ جدی نمیدونم!

پ.ن: پیشاپیش مرسی از اینکه لینکا رو میذاری اما برفرض که کرده باشه! خُب که چی!؟ :/ انتقاداتِ اینا باعث میشه چی بشه؟ انتقاداتِ اینا چیکار میکنه مگه؟ رو کجا تاثیر میذاره؟ برفرض "مهمل" بودن این صوبتا، مگه صوبتِ "مهمل" جرمه؟ مگه روی امنیت کشور تاثیر داره؟ برادرات، مرزها رو بگیرن، ملت مرزنشین رو سرکوب نکنن، به فریادهای واداعشا ـشون گوش بدن، و نشینن تا حمله ی تروریسی بشه بعد یهو 100 نفر دستگیر کنن، باور کن با انتقاد کسی طوری نمیشه! :/

و من همچنان منتظرم یکی بیاد به من بگه مملکت قانون نداره که توش تفکیک شده باشه هر عملی وظیفه کدوم ارگانه که نخواد بری مهمل یا انتقادی یا کوبیدنی بگی فلان ارگان در فلان عمل دخالت نکن؟ :|
اگر داره، نیشان بدید :|

۲۰ خرداد ۱۹:۴۳ سِناتور تِد
@مجال خواه
یه ساعت دارم از آرامش حرف میزنم :)) زشته اگه بخوام دو ساعت اینجا بحث کنم در این رابطه! پس توصیه میکنم بری وظایف و اختیاراتِ اطلاعاتِ سپاه و وزارتِ اطلاعات رو مطالعه کنی! یه سری تفاوت دارن که مستقل شدن دیگه! احتمالأ میتونی اولویت بندی کنی مقصر ها رو!

و اما اسم و آواتارم!

اولأ که همونجور که خودت اشاره کردی ربطی بهت نداره اسم و آواتارِ من چیه :) و اینکه یادم نمیاد جایی گفته باشم و یا حتی ادعایی مبنی بر ارزشی بودن یا انقلابی بودن کرده باشم، هرچند مخالفِ این ها هم نیستم! و اینکه ربطِ یه اسم و آواتارِ یه خرس به ارزشی بودن یا نبودن رو نمیفهمم! با آواتار و اسم دسته بندی میکنن جدیدا؟!
شما که مبنا و دلیلِ انتخاب اسم و آواتارِ من رو نمیدونی حق نداری درموردش تِز بدی و تهش بگی به من چه!

موفق باشی : ]

به من بگین از کجا می دونین :(
-آیکنِ این بچه ها که بازی راهشون نمیدن میرن نق میزنن منم بازی منم بازی :|-

۲۰ خرداد ۲۰:۰۲ مجال‌ ـخواهـ
به هر حال، خواستی جواب بدی گزینه‌های 1 و 2 و 3 موجوده که میتونی بهشون جواب بدی.. و گرنه همون آرامش چیز خوبیه! به همون بپردازیم :)))

پ.ن: عجب! حقِ انتقاد نخواستیم.. حقِ حرف زدن رو هم شما صادر می‌کنین!؟ عجب! :)

اینم که با من نبود :|

۲۰ خرداد ۲۰:۰۶ گلبول سفید
@مجال خواه

البته من نمیدونم شما چرا فکرت رفت به مسئولین، هرچند به نظر من بعضی مسئولین هم انتقادات ناواردی داشتن، اما منظور من از «کسایی که... کوبیدن...» در کامنت قبلم کاملاً حجم عظیمی از پست های اینستاگرامی و توییت ها و مکالمات روزمره ی «مردم» بود. (البته الان یادم اومد مثلاً یه عزیزی یه زمان گفته بود دنیای امروز دنیای گفتمان است، نه موشک ولی خب الان چندان ربطی نداره و نمیخوام توضیح بدم که چرا اون حرف رو کوبیدن می دونم و الان دنیای گفتمان است «و» موشک.)

اما مهمتر از اون، بخش دوم حرفته، که میگی حرف چه تاثیری داره. من شما رو نمیشناسم، اما ظاهراً منطقی به نظر می رسی و برام جای تعجب داره که چطور این حرف رو میزنی!

شما تصور کردی من منظورم اینه که بعضی مسئولین سپاه و قدرت نظامی رو کوبیدن، و بعدش میگی حرف اینا چه تأثیری داره؟ :| اگر مسئول مملکت چنین حرف مهملی زده باشه، که نشانگر تفکر اشتباهشه، آیا این که چنین تفکری در بالا دست کشور حضور داره نگرانت نمی کنه؟

نمیشناسی؟ کلاوس بودلره!

+من همچنان در جریان نیستم و کسی هم در جریان قرارم نداده تا لحظه پاسخ دهی من. ولی تا جایی که میدونم کسی «قدرت نظامی» رو نکوبیده (ر.ک ویدئوی ظریف که توضیح میده در جنگ تحمیلی ما از کشوری به کشور دیگه می رفتیم و التماس میکردیم بهمون اسلحه بدن و حاضر نیستیم توان دفاعی مون رو کنار بذاریم و حق مسلم خودمون می دونیم و الخ) بلکه سوء استفاده از قدرت نظامی کوبیده شده- مثل همون موشک که گفتم، یا چیزی که خیلی میبینم دستکاری های سپاه در مسائل اقتصادی رو مورد نارضایتی اعلام می کنن که همراه با قلدریه، مثل تانک بردن رو باند فرودگاه که چرا پیمانکار رو از سپاه به یه شرکت دیگه تغییر دادین و من نمیدونم چقدر درسته یا غلطه و بیشتر مانور خودم رو چیز هایی مثل همون موشکه-

۲۰ خرداد ۲۰:۱۸ سِناتور تِد
@مجال خواه
تمایلی به کششِ این بحث ها ندارم! چون میدونم نتیجه ش چیه!

پ ن: حرف نزدی! دخالتِ بی مورد کردی، قضاوت کردی، حکم دادی و دسته بندی هم کردی! درحالی که کلأ در جایگاهی نیستی که اینکارو کنی! چون بنده رو نمیشناسی! وگرنه بفرما درمورد موضوعاتِ غیر شخصی و عمومی تا عیدِ فطر کامنت بده! تا بعدِ عید فطر هم حتی! من کاری ندارم که! ;)

شما خودتم همینجا اومدی قضاوت کردی حکم دادی منم دسته بندی کردی یه اسکاچ کشیدی رفتیا، فک نکنی ما حواسمون نی. :|

۲۰ خرداد ۲۰:۱۹ مجال‌ ـخواهـ
ببین اگر با اینکه اون صحبت‌ها مهمله موافق باشم، برفرض اینکه موافق باشم، باز هم باعث نگرانی نیست. چون باید روابط اینها رو هم سنجید. اون کسی که صداش از شعارهای روی موشک‌ها دراومد، [و دلایل موجهی داشت به نظرم.] بودجه‌ی سپاه رو در چهار سال گذشته هر سال افزایش داده [و به نسبه کمی بیشتر از آقای احمدی نژاد] و نسبت به پارسال تا 100 درصد بیشتر کرده. میخوام بگم اگر حرف‌های مهلمشون [اگر بپذیریم.] روی اعمالشون تاثیر بذاره چرا.. نگران میشم. ولی تاثیری نداشته! همون روحانی هم تا به امروز حرفی در نکوهش فعالیت نظامی نزده و اگر زده بود هم به دلیل اینکه دو روز بعدش میره از خدماتِ صنعت موشکی تشکر میکنه و تو لایحه، افزایشِ بودجه‌ای، بسیار بیشتر از ارتش، برای سپاه در نظر میگیره، خُب، حداقلش اینه که ریاکاره :)) یعنی یا انتقاداتش به وجوه نظامی نیست [که من معتقدم نیست و محور اقتصادی داره] و یا هست و با کارهاش داره ریاکاری میکنه :))
این از این.
بعد از نوشتن پست به نظرم رسید شاید منظورت مردم عادی باشه.. چارتا مثل من! خب در این صورت، قبل از اینکه به جوابی فکر کنم، میخوام بپرسم "کوشون" یعنی چی؟ یعنی الان اگر اومدن و حاضری زدن انتظار چه جوابی داری ازشون؟ اخه حرفشون مگه الان چیه که متناقضه با هر حرف گذشته؟ سپاه، ثارالله، "وظیفه" دفاع و حفاظت از تهران رو برعهده داره.. ایضا مجلس. خُب، دوستان تمام تلاششون رو برای مقابله با تروریست ها کردن اون روز.. مرسی اما "وظیفه" بود. تناقضِ بینِ "انتقاد از سپاه [برای هر چی حالا] و انتظارِ انجام وظیفه" رو متوجه نمیشم! [چون نوشتاره و کنایه‌آمیز بودن/نبودن معلوم نیست هی مجبورم تکرار کنم سوالام جدّیه و خبری از طعنه نیست :)) ]

الان خوشحالی که به نظرت ریاکاره؟ :|

فکر می کنم قضیه اینه که یه عده که من و تو نمی دونیم کی هستن، مدت زیادی داشتن می گفتن سپاه بره بمیره، بعد الان سپاه تروریست ها رو منهدم کرده، و دوستان می گن که هاه، دیدین؟ سپاه میرفت بمیره الان کی تروریست ها رو جمع می کرد؟ کوشن اونا که می گفتن سپاه بره بمیره؟
این بود برداشت من. :|

۲۰ خرداد ۲۰:۳۰ مجال‌ ـخواهـ
"در جایگاهی نیستی که اینکارو کنی!"

اینکه من شما رو دقیق نمیشناسم صحیح! اما اصلا حرفِ من مهمل.. چرت و پرت، شما اگر به آزادیِ بیان هر کسی معتقد باشی، برای "حرف زننده" حکم صادر نمیکنی که چرا حرف زدی!
ولی خُب.. من قائلم. هم من این حق رو دارم که بگمِ فیلمِ به اون باحالی و ضدارزشی اینجا چه میکنه دی: (هرچند ناشی از قضاوت اشتباه باشه.) و هم شما حق داری اعتراض کنی.. آزادی [مطلق] بیان رو تمرین کنیم! (اما آقا اگر قضاوت ناروایی بود اصن من معذرت میخوام. پای عمل حرف زدنم وا میستم که یک شوخی ساده بود اما اگه ناروا بود، شما ببخش!)

پ.ن: خدا رو شکر که شیش تا پرانتز توی اون یه جمله بود و یه جمله ی کاملاً صریحِ "به من ربط نداره" که این بحثا پیش نیاد.. خُدا رو شکر.. :)

پ.ن2: سارا من رو نکش! تروخدا! :))))

البته آزادی بیان شامل همه چی نمیشه ها بزرگوار، شما مثلا نمیتونی بیای به من فحش های زشت بدی و بگی از حق آزادی بیانم بهره بردم. :دی
ولی خب کلا حرفت -ببخشید-چرت تر و بی اهمیت تر از اون بود که واکنشی به اون تندی بخواد. د خب آواتار مردم به تو چه :| شاید سرچ کرده خرس تدی، این عکس اومده، نمیدونه چیه اصن :)) نهایت اینکه میتونی بری بهش بگی برادر آواتارت مال یه فیلم صحنه دار +18 عه اگر دوست داشتی تغییرش بده سوءبرداشت نشه. :دی

۲۰ خرداد ۲۰:۵۲ گلبول سفید
اولاً تا جایی که من می دونم (شایدم در اشتباه باشم) افزایش بودجه ی سپاه به خاطر افزایشِ کلیِ بودجه ی نهادهای نظامی و اون هم به خاطرِ افزایشِ کلیِ بودجه کشوره، پس «روحانی بودجه ی سپاه رو بیشتر کرده» عملاً مفهوم خاصی در رابطه با نظر و عملکردش دربرابر سپاه نداره.

اما اصلاً درک نمی کنم چرا به روحانی اشاره کردی، چون من نگفتم تفکرِ ضدسپاه یا کوبنده ی سپاه در بالادست کشور هست!
شما فرمودی «بــرفــرض که کرده باشه، خب که چی؟» و من هم گفتم «اگــر فــرض کـنـیـم کرده، اهمیت داره». کل حرف های جفتمون بر پایه ی فرض بود و عملاً روحانی ای در کار نبود که بگم صحبت هاش مهمل بوده یا خیر.

چهارتا مثل شما؟ مگه شما سپاه رو کوبیدی؟ چون من منظورم اون دسته (کوبندگان قوای نظامیِ ارزشی مملکت علی الخصوص سپاه) بود و به هیچ وجه این دسته با طرفدارانِ روحانی، جناح چپ، رِفرمیست ها، ضدانقلاب ها یا هر دسته ی دیگه ای برابری نمی کنه. ما تو خانواده ی خودمون انقلابی ای داریم که دورهمی خانوادگی ای به یاد ندارم که توش علیه سپاه و فعالیت هاش سخنرانی نکرده باشه. :| (اغراقه البته!)

و اما این که داری در مورد «کوشن؟» سوال میپرسی، یعنی در بند ظاهر کلماتی. واقعاً که فکر نکردی من انتظار دارم به قول خودت بیان حاضری بزنن و عقایدشون رو تبیین کنن؟ :|
اما اگر به قولی، کلمات رو کنار بزنیم و به مفهوم زیرشونه توجه کنیم، منظور من اینه که شمای نوعی که مخالف حضور و فعالیت های سپاه بودی، ..[توضیحات].. حالا متوجه اهمیت سپاه و فعالیت هاش شدی؟
که البته اگر همچنان در بند ظاهر جمله نباشیم، مشخصه که من نه میخوام و نه درجایگاهی هستم که ملت بیان جلوم صف بکشن و ضمن حاضری زدن، بگن: «بله! متوجه شدم!»

واقعا نمی دونم چیِ این جمله ی بی اهمیت و ساده که همچین پرمفهوم هم نبود ما رو به این بحثِ جدی طور وا داشته! چون به نظرم قضیه ی ساده ای داره بیخود و بی جهت پیچیده سازی میشه. :|

خب روحانی میتونست همونقدر بودجه که قبلا بهشون میداد بده. لزوما وقتی درامد بابای شما دو برابر میشه توجیبی شما رو دوبرابر نمی کنه، شاید به نظرش شما یه مفت خور بی خاصیت باشین که همون توجیبی قبلی از سرتونم زیاده. - دور از جون :دی- حرف جفتتون غلطه به نظر من. :|

ولی کلا، ببین، از دید کسی که دیدگاهش «سپاه بره بمیره» بوده اگه نگاه کنیم و بخوایم ازش دفاع کنیم، ما یه ارتش تو کشور داریم که قوای نظامی مملکته و نرمالِ جوامع دیگر هم همینه که یه ارتش دارن. بعد یه سپاه هم داریم که اونم قوای نظامی مملکته و یه بسیج هم داریم که وجدانا نمیدونم اون دیگه چه نقشی داره ولی اونم مدعی قوای نظامی و اینا هستن براش.
خب ما اگه سپاه نداشتیم و بخش نظامی بسیج رو هم نداشتیم همون یه ارتش رو داشتیم و بودجه سپاه میرفت به جیب ارتش، آیا اتفاق وحشتناکی می افتاد؟ اگه نیروی نظامی مون کلا یه دسته واحد به نام ارتش بود که دست بر قضا پروژه های عمرانی و تجاری هم نداشت و فقط کارش نظامی بود.
چون من ندیده م کسی بگه کلا ارتش و سپاه و هرچی نیروی نظامی داریم بشوریم ببریم. :| ولی دیده م که میگن وقتی ارتش داریم سپاه چی کاره س، یا چرا سپاه خودسر عمل می کنه و چرا ساز مخالفه و کی بالا سر سپاهه و اینا.

۲۰ خرداد ۲۱:۰۲ مجال‌ ـخواهـ
الان متوجه شدم!
اینقدر این روزها چیزای عجیب غریب خوندم که کوبیدن سپاه=انتقاد از حضور در سوریه می‌گیرم و یا انتقاد از عملکرد سپاه اونم توسط آدم‌های مسئول. در کل به نظرم صحبتت در این حد که نمیشه گفت سپاه فعالیت‌هاش بی‌فایدست درسته! قطعا درسته.. در دقایق و جزئیات قطعا با هم اختلاف نظر داریم اما فکر نمیکنم تا آتشی‌ترین مخالف هم بتونه وجداناً از بی‌مصرفی سپاه حرف بزنه.. البته که این صحبت، نه درِ انتقاد رو میبنده، نه درِ تقصیرداشتن و اشتباهات و ناکارآمدی‌ها.

راجع به بودجه هم به طور مثال گفتم البته. این صحبتت رو بعدا چک میکنم و شخصاً نمیدونم. فقط میدونستم که برخلافِ مزخرفات عزیزان ارزشی روحانی بودجه دفاعی کشور رو کاهش نداده (صحبتی هست که حتی صبح بعد از حمله یکی برام تو تلگرام فرستاد :/ ). این رو چکش میکنم. اما همه‌ی حرفم اینه که برفرض انتقاد از سپاه [با بی‌مصرف دونستنشون فرق میکنه حتی همونم در عمل همینطوره] خبری نیست! نگرانی هم نداره! چون نه سیاست‌های کلی نظام به اون سمت میتونه بره [نه قوای پرنفوذ نظامی به دلیل سوابقش اجازه میده و نه فرمانده کل قوا و سیاستگذار اصلی] و نه جای نگرانی هست از بابِ چند انتقاد که اگر باشه باید به خیلی چیزها شک کرد و تامل.
با نکته‌ی آخرت هم موافقم.. جمع کنیم بریم اصن :)) نشستیم اینجا پستِ این بدبخت رو طولانی می‌کنیم فقط! :))))

میخواین زین پس کامنت ها رو ببندم طولانی نشه ؟ :))
کامنت ها بازه که بحث کنیم دیه. حالا دو کامنت یا دویست تا.

۲۰ خرداد ۲۱:۰۶ سِناتور تِد
@مجال
آزادی بیان فرق داره با قضاوت و حکم دادن و دسته بندی نمودن دوستِ عزیز!
اونوقت شما مطمئنی من اون فیلم باحال و ضدِ ارزشی رو دیدم؟! وقتی میگم در جایگاهی نیستی یعنی همین که وقتی نمیدونی من چرا و به چه جهت این اسم و تصویر رو انتخاب کردم، حق نداری آزادی بیانت رو کنی تو چش و چالِ ما :))
و اینکه اگه بهت ربط نداشت که چرا نظر دادی اصن؟ نظر میدی بعد میگی به من چه؟! خیلی خوبی به مولانا :))

ولی محضِ اطلاعات عمومیت هم شده عبارتِ Ted talks رو سرچ کن تا متوجه شی هر تِدی اون تِدِ باحال و ضدِ ارزشی نیست! من فقط از تصویرِ خرسِ تِد استفاده میکنم که شخصیت محبوبی تو عروسک هاست فارغ از فیلمش اصلأ! عمو یادگار هم هست تازه :)) تو تبلیغات تلویزیون! از همین تبلیغاتِ آشنا شدم با قیافه ش :))
فیلمِ تِد ندیدم به کل! ولی شما ted talk رو ببین برنامه هاشو! خیلی خوبه :))

TED (Technology, Entertainment, Design)
شما وبلاگت در مورد تکنولوژیه یا انترنیتمنت یا دیزاین ؟ :))
تمام دست اندرکاران موسسه تد رو با ربط دادن وبلاگت و تدتاک یکجا به قبرستون فرستادی :)) رو همون عمو یادگار مانور بده داداچ  :|

۲۰ خرداد ۲۱:۱۲ سِناتور تِد
تد تو مستر بین هم بود حتی :)))) به همین برکات!

رها کنید. :|

۲۰ خرداد ۲۱:۲۴ مجال‌ ـخواهـ
نه خیر! آزادی بیان دقیقا یعنی آزادی بیان.
ولی خب خداوکیلی تا عکس رو دیدم تد تو ذهنم بود و تدتاک نیومد. و گرنه معلومه که تدتاک می‌بینم! D: خداییش نکته‌ی خوب و مچگیرانه‌ای بود. :))))) من تسلیم! D:

الان تو حس می کنی مچت گرفته شده؟ :|
پیوند گودرز و شقایق بود تد تاک خدایی :|

ملت من خوابگاهم این چند روز، پنل بیان رو نمیتونم باز کنم با نت اینجا.
نمیرید تا برگردم خونه:دی

آب زنید راااااه را هین که نگااااار می رسد!

۲۲ خرداد ۰۰:۴۶ مــیـمـ‌‌‌‌ ‌‌‌‌
زودبرگرد از خوابگاه

چشم!

شاید لب مرز

هن؟

۲۳ خرداد ۰۱:۲۴ مجال‌ ـخواهـ
هاع! حس مچگیرانه‌ی خودمه.. :)) دلم میخواد حسش کنم. :همون اسمایلی که زبون درمیاره و اینا: خواست بگه که مثلا هر تدی تد نیست.. حالا به هرحال! :-)

1. من نظرم نیست ریاکاره واقعا.. اصلا. خواستم بگم برفرض که صحبت شما درست باشه ایشون ریاکاره. و گرنه نه ریا خوبه و نه روحانی در این موضوع، ریاکار بوده. (درکل اما من سیاستمدار غیرریاکار نمیشناسم. برای همین گفتم در این موضوع.)
2. اینکه وظیفه ی هیشکی مشخص نیست خب قصه‌ی قدیمی ج.ا ست. به محفل ما "ندوننده ها" خوش اومدی! :/ متخصصین امر دی: به این میگن "موازی‌گری". یعنی مثلا داشتن شیش تا ارگانِ مسئول مبارزه با داعش :/ یا 500 تا ارگان دولتی فرهنگی یا شونصدتا ارگان فلان!

3. به من هیچ ربطی نداشت واقعا.. اما خب شاید بهتر بود شخصی میگفتم. اما در کل برای یکی مثل من که به آزادی hate speech هم حتی معتقده، یه جمله‌ی ساده که شما کجا اینجا کجا که چیزی نیست! :))

4. اون پ.ن تهِ کامنت هم در جواب کامنت خصوصیت بود. سر اینکه با اونی که گفتی بحث نکنم. خواستم بگم که بله.. :007:

1.چرا نمیشناسی؟ همین دکتر محمود احمدی نژاد. :دی
2.خب پس! :| عوض این کارا بریم طلب کنیم قانون اساسی رو برق بندازن شفاف کنن اونورش پیدا بشه :|
3. مساله ی مهم تر به کسی ربط نداشتن نیست، اصلا اینکه یه نفر اسم کاربریش وندلین شگفت انگیزه یا اوریک عجیب غریب یا هرپوی کثیف، نباید برات انقدر مهم باشه که بگی تو که فلانی چرا اسم کاربریت بیساره، یا چرا آواتارت بهمانه. یاداوری می کنم مدیر ارشد جادوگران سگِ شکاربانِ هاگوارتزه/بود :))
منظور کلی من این بود که شما آزادی بیان داشته باشی نمیتونی هر چیزی بگی، نهایتا هر چیزی بگی یه جواب در خور اون چیز برمیگرده تو بغلت.
4.آها! خب من وقتی دو روز بعد میام کامنتت رو میخونم از کجا بفهمم در جواب چیه آخه :|
به خاطر این بحث نکن که من شیش سال عمر مفید صرف بحث کردن باهاش کردم و میدونم نباس باهاش بحث کرد. گاهی نمی فهمه، گاهی می فهمه و کوتاه نمیاد، گاهی می فهمه و ترجیح میده خردت کنه که عزت نفسش خدشه دار نشه، و کلا جز وقتی که باهاش موافقی در مورد هیچ مساله ای بهش نظر نده. :|
یا، نظر بده و شیش سال عمر مفید خرج کن که تهش برسی به همینا و بفهمی زندگی کوتاه تر با ارزش تر از اون بود  که بی دوست به سر رفت و اینا :دی

۲۳ خرداد ۰۱:۴۰ مجال‌ ـخواهـ
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
نکته‌ی 4ـت. از برخوردی که توی چندتا پ.خِ ردوبدل شده ازش گرفتم فهمیدم اینایی که میگی! :ننگِ روونای کی بودم من دی: :
یعنی بعضی صوبتاش واقعا شوت و اینا بود. اساسا ذره ای منطقی نبود. بعضیاش. **** ** ** *** *** *** ******* ** *** ****** ** ****** **** *** **** ** **** ** **** **** ** *** ** **** *** **** **** **** * **** ***** ** *** ** *** * *** ****** ** **** ****** *** *** **** ** ****** **** **** ******* ***** ** ** **** *** ****** *** ** *** ***** یعنی در کل راستی میگی :)) مرسی از پیشنهاد گهربارت.. دی: اما خب در حد اینکه بنویسه ترامپ راجع به حملات تهران گفته "عواقب کارای خودتونه" و من دقیقا همچین جمله‌ای رو از رهبری نقل قول نکنم براش، دیگه از دستم خارجه! :)) یعنی حالا هرچقدر هم که با پوکر فیس جواب بده! I don't give a damn! :007

خب پس در آینده نزدیک وقتی یه طوری بهت توهین شد که یعنی دیگه به من کامنت نده چون در شان من نیست جوابت رو بدم، و کامنتات با به «.» جواب داده شد، به خودت نگیر. به احتمال هشتاد درصد مشکل از فرستنده ست و نفر اولی نیستی که همچی میشه. :دی
قسمت خصوصی متنت رو حذف کردم.

و یه چیزی رو من نفهمیدم، اینکه رهبر گفته باشه عواقب کار خودتونه و ترامپ هم گفته باشه عواقب کار خودتونه، نشون میده که...چی؟

۲۳ خرداد ۰۱:۴۹ مجال‌ ـخواهـ
نکته‌ش در مذمتِ "محکوم نکردن بود". یعنی تروریسم رو محکوم نکردن هرجایی بده. یا حداقل برداشتم این بود. گفتم اگر بحث اینه که خب این که تروریسم در عراق و سوریه"آتشیه" که الان بک‌فایر کرده تو اروپا هم همونه عملا. بحث تخصصی اینکه حالا عواقب کار کی هست تروریسم :/ خیلی مربوط نبود به قضیه.

مرسی از ستاره دار کردن.
و چشم! قطعا به خودم نمیگیرم! دی:

آها!

۲۳ خرداد ۰۱:۵۳ مــیـمـ‌‌‌‌ ‌‌‌‌
تو برگشتی به خونه عجب خوب کاری کردی
ما رو دادی خجالت بازم چوبکاری کردی:)
:-*

:))))) با ریتم خوانده شود؟

۲۳ خرداد ۰۳:۰۴ مــیـمـ‌‌‌‌ ‌‌‌‌
هرجور عشقته بخون;)

هوم!

۲۳ خرداد ۰۵:۱۰ سِناتور تِد
1. همون اندازه که تو مدت انتخابات و غیره پستِ سیاسی میذاری و بحث میکنی باید به بقیه حق بدی نسبت به بحث ها و پست هات که قطعأ از تفکرت ریشه گرفته، برداشت داشته باشند و بتونن قضاوتت کنن و دسته بندی! البته که قضاوت صرفأ همیشه هم بد نیست! همونطور که دسته بندی همیشه بد نیست! من شما رو از نوشته ها و نظرات و بحثات قضاوت و دسته بندی کردم و مبنام منطقیه! ولی اون دوستمون از رو یه عکس و اسمِ کاربری!
هم فکر های شما هم متناسب با همون بحث ها و کامنت ها و پست ها مشخص میشن و موافقت و مخالفتت با افراد و تفکراتِ مختلف! من مجددأ تَکرار میکنم که منظورم از هم فکرانِ شما افرادی نبودن که توهین و فحاشی کردن! من گفتم به اصطلاح هم فکر! بطورِ مثال به یکی میگن اصلاح طلب یا اصولگرا! مثلا من میام میگم من اصلاح طلب هستم! خب تنها من که اصلاح طلب نیستم! خیلیای دیگه هم این ادعا رو دارن! ممکنه خیلیا تفکرشون تو اصلاح طلب ها و اصولگراها با تفکراتِ اصلاح طلب ها و اصولگراهای دیگه فرق داشته باشه! ولی اینجا همه به اصطلاح یا اصلاح طلب هستن یا اصولگرا! پس لزومی نداره حتما همفکر باشن همه! این همفکر بودنه متفاوته! اگه منظورم اونی بود که شما برداشت کردید که درست نیست و توهینه و اگه بد گفتم معذرت میخوام رسمأ!
2. به اسمم گیر دادی :# الآن شما با توجه به هدر و عنوان و توضیحش، یقینأ باید پزشک باشی و وبلاگت هم تمامأ درمورد پزشکی و مسائل درمانی و بهداشتی و خون و پلاکت ها و سلول های قرمز و سفید و ... باشه دیگه! که نیست ابدا! پس نظامِ پزشکی و خون شناسی و تمامِ پلاکت های خون رو با ربط دادنِ عنوانِ وبت به پلاکت و خون منهدم نمودی! :|هرکسی یه سری معیار داره واسه انتخابِ اسم و عکس و عنوانش که به خودش مربوطه! من اکه میگم تِد تاک واسه علاقه ی شخصیم به این برنامه س و فکر نکنم نیاز باشه این علاقه رو تو جایی جار بزنم! اگه میگم عمو یادگار واسه اینه که یکی از جاهایی که با شخصیتِ آواتارم آشنا شدم همون عمویادگار بود! جدای از بحثِ اینکه تد و تدی و اینجور شخصیت ها کلأ مطرح هستند تو عروسک های خرسی! و اینکه کلا خرس ها رو دوست دارم! لازمه بیام بطورِ تخصصی و علمی خرس ها رو بررسی کنم تو وبم؟ :|
3. من کاملأ مؤدبانه و متناسب با کامنت های خودِ شما بحث کردم! بی ادبی ای نمیبینم!
و اینکه بحثِ جالب و مسخره ای بود :))) مخصوصا که به اسم و عکسم گیر داده شد بی جهت و مجبور به توضیحاتی شدم که بحثو کش داد!
ولی درهرحال تیشکر!

الف- برداشت داشته باشید. بگید جولیک تو فلانی و بیساری. اما نیاید بگید «همفکر های تو» یا «به اصطلاح هم فکر های تو» یا «نئو هم فکر های تو» یا «شبه هم فکر های تو» یا اساسا هر ترکیب دیگری که منو موظف به پاسخگویی در مورد دیگران می کنه.
گر در خانه کس است، یک حرف بس است. حالا شما هی بیا بگو «به اصطلاح همفکر های شما...فیلان». حتما هم یه به اصطلاح بذار سرش که راه دررو داشته باشه. :))  من خودم هیچکس رو به عنوان همفکر خودم قبول ندارم، شما هی بیا با تف ملت رو بچسبون به طرز تفکر این حفیر:)) من اصلا میخوام بدعت گزار مکتب جولیک‌گرایی باشم، این مکتب هنوز عضوی ندارد! تدفهم شد؟
ب-من به کلاوس هم گفتم نباس به اسم شما گیر بده و اساسا به اون چه و به من چه، شما هم توجیهی که در راستای تد بودن اسمت و پیوند دادنش به تدتاک پروندی، رسما پروندی:))  بپذیر که پروندی و رها کن دیه، پرپکانی نکن:))
انسان هرگز مجبور نیست چیزی را که نمیخواهد توضیح دهد، توضیح دهد، مگر اینکه در حضور بازجو باشد. از آنجا که بازجو نداریم، شما یا میتونستی بگی به شما چه اسمم چیه و بعد این حق کاملا متصور بود که واقعا به ما چه طور رد شیم از این مساله، ولی حالا که خانم گودرزی رو به عقد آقای شقایقی در آوردی می خندیم. دوشواری نداریم. وگرنه که همونطور که به کلاوس هم گفتم، هرپوی کثیف باشی، امریک پلید باشی یا وندلین شگفت انگیز، برام اهمیتی نداره.
ج-اسم وبلاگ من پلاکته چون کمبود پلاکت دارم. گفته بودم قبلا. مث یک ام اسی خوشبخت، منتها مینیمال تر.

۲۳ خرداد ۱۴:۳۰ گلبول سفید
تِد مگه جادوگرانیه اینطوری از کلاوس و هرپو و وندلین حرف میزنی؟ O_o
-----

میدونم کلاوسه، منتها با خودِ کلاوسم تو جادوگران برخوردی نداشتم هیچوقت! فقط پستهاش رو با فاصله ی زمانی چند ماه خوندم!
-----

ای بابا ای بابا! من اینهمه واسه مجال خواه توضیح دادم منظورم مردمه و نه مسئولین، باز تو از ظریف نقل قول کردی؟!

من منظورم از کسایی که سپاه رو میکوبن یه چیز دیگه بود کلاً. این تفکرِ جمعی از کسبه ی ترور بعد از واقعه ی تروریستی رو ببین مثلاً؛
http://bayanbox.ir/view/1677287160008591137/IMG-6561.png

http://bayanbox.ir/view/7815560658442653223/IMG-6566.png
امثال این تفکر رو میگم کوبیدن.

حالا مگه حتما باید بدونه اون اسامی چی هستن، همین که بدونه یه سری اسم دیگه هستن که به بند کفشمم نیست نام کاربری کسی باشن، کافیه!
خب من تفکر ظریف رو تعمیم میدم به طرفدارای ظریف. و تاکید هم کردم که کسی نمیگه کل توان دفاعی مملکت رو بکشیم زیرش، یا من ندیده م، ولی دیده م که منتقد حضور ان تا ارگان نظامی با تداخل وظیفه در کشور هستند و تازه سپاه بیشتر به خاطر دخالت تو حوزه های غیر نظامی رو اعصابه منتقدینشه. مثلا کارهای تجاریش؛ محله های لوکسی تو تهران که همه میدونن مال سران سپاه و خانواده های پاسدار هاست و قاعدتا نباس کسی که شغلش تو سپاهه، اونقدر پول داشته باشه که مثلا تو مینی سیتی خونه صد متری بخره. :| یا اینکه مملکت وزارت اطلاعات داره، سپاه هم زرتی برا خودش نه تنها اطلاعات داره بلکه اقدام به دستگیر کردن افراد هم می کنه. خب بزرگوار :| شما نیروی هایبرید بین قوه مجریه و قوه قضاییه ای؟ :|

در مورد عکس ها؛
دومی رو حرفی ندارم.
اولی ولی، خب واقعا دیگه. این همه گفتن اگه نریم تو سوریه با داعش بجنگیم باید تو تهران بجنگیم، خب الان که هم رفتید تو سوریه جنگیدید هم داعش تو تهران عملیات رفت. عملا چه فرقی کرد؟ بعد آخه مگه داعش محدود به نیروهای داخل سوریه س و حتما از سوریه می کوبن میان تو مملکت؟ این همه حمله تروریستی تو اروپا شد همه شون از قبل تو اون کشور می زیستن!
من منکر این نیستم که قطعا جنگیدن با داعش تو سوریه مزایایی داشته و مثلا نیروی داعش رو تحلیل می بره و بالاخره شکست بخورن و غیره، لکن استدلالی که برای دفاع از این عملکرد به منِ مردم اعلام شد، این بود که ما میریم اونجا می جنگیم که عوضش شما امنیت دارین و ما نریم بجنگیم میان تا وسط تهران و به دخترانتون تجاوز می کنن-نقل به مضمون از توییت حمید رسایی نماینده سابق تهران!!-حالا من کاری ندارم که چرا سر هر جنگ مسخره ای منِ دخترِ ساکن ایران رو تهدید می کنن به تجاوز دشمن(!) و بخش اول منظورمه.

۲۳ خرداد ۱۴:۳۴ گلبول سفید
ئه ئه ئه! من گفتم تو کوبیدی؟ :| من فقط گفتم اونا کوشن، نگفتم که شما اونایی! :)

یه تریبونی بود استفاده کردی کلا:))

۲۳ خرداد ۱۹:۱۷ مجال‌ ـخواهـ
چرا شما لینکی نمی‌ذارید بریم فضولی کنیم بفهمیم کی هستین!؟ چرااا؟
با همینِ دوستِ جادوگرِ گلبول سفیدمونم! کی‌یی؟ :shout: بگوو :shout:

-----
این دوتا عکسی که گذاشتی به هیچ عنوان کوبیدن نیستن‌ها! یعنی اصلا و ابدا کوبیدن نیستن! شاید طرف اشتباهی بکنه تا حدی ولی کوبیدن نیستن. خصوصاً اولی. حالا البته کاری ندارم خیلی.. هردوی این عکس‌ها ناشی از یک عقیده به خصوصه که همچین بی‌دروپیکر هم نیست. اغراق می‌کنن ولی پشتوانه‌ی واقعی هم داره. به نقشه‌های نبرد سوریه و استقرار نیروها نگاه کن. (ادعاش راجع به حقوق بشر هم که مشخصه.. حالا واردش نشیم بهتره اما خُب توجه کنیم به جرمی به نامِ "مدیر کانال تلگرام حامی دولت" بودن. :/ )
ولی خُب اینها کوبیدنشون تموم نشده که.. یعنی اگه حالا شروع می‌کردن به گفتن این که "آه سپاه‌جانم" و این‌ها، اون موقع می‌شد یه چیزی گفت. قبل از حمله اعتراض داشتن به سپاه، الان هم دارن. خیلی مشکلش رو نمی‌فهمم. (آخه ادعاهاش هم تاکسی‌یی نیست. یعنی حالا پست کامل نیست اما اگه جدی داره صحبت می‌کنه، اگه نقشه‌ای گذاشته و با سند حرف می‌زنه، خُب ایرادِ طرح بحث و انتقاد از سپاه/یا هرچی رو نمی‌فهمم.)
در کل این رو درونی کنیم بد نیست؛ ما ولی‌نعمت دولت‌ها و حاکمیت هستیم. نه به خاطر اینکه امام گفته‌ها :))) در کل، در جمهوری‌ها همینطوریه! :-) می‌خوام بگم چه نهادهای نظامی و چه دولتی به هر حال در حال انجام وظیفه‌ند؛ و به عنوانِ مردم، هر کسی هر نقدی رو می‌تونه وارد کنه. هر نقدی به هر شکلی. نه از وظیفه‌ی اون‌ها می‌کاهه و نه از توانشون.

پ.ن: کی‌یی تو؟ :shout:
:مردم از فضولی:

جودی مون عه :دی
+حال کن گلبول، در خفای خفا :))

۲۳ خرداد ۱۹:۲۰ مجال‌ ـخواهـ
الان دومین عکسه رو دقیق دیدم! دیگه داره مهمل میبافه هر کانالی هست اما خُب.. سر حرفم هستم هنوز. هرچقدر هم صحبت‌شون اشتباه باشه، به هر حال قبل و بعد از حادثه معترض بودن. این حق رو هم دارن. تاثیری روی هیچی هم نمی‌ذاره. (بد هم نیست فکر کنیم منشا چنین افکاری چیه؟ ملت جدی جدی راجع به این حضور نظامی اونطور که باید اقناع نشدن! خُب، 7 سال وقت بوده قانع شَن. نشدن. یا توضیح کافی نبوده یا هرچی.)
در کل مساله‌ی پیچیده‌ایه! :hammer:

من از رو یه تیکه متن نمیتونم نظر بدم دقیقا جریان چیه. :دی

۲۴ خرداد ۰۹:۲۵ گلبول سفید
من قبلش به مجال خواه گفتم:
«من منظورم اون دسته (کوبندگان قوای نظامیِ ارزشی مملکت علی الخصوص سپاه:دی) بود و به هیچ وجه این دسته با طرفدارانِ روحانی، جناح چپ، رِفرمیست ها، ضدانقلاب ها یا هر دسته ی دیگه ای برابری نمی کنه.» خب با طرفداران ظریفم برابری نمی کنه که. :| (تو اگر محتوای سیاسی وبلاگم رو یادت باشه -الان پیش نویس شدن- من همیشه از روحانی انتقاد می نمودم اما وژدانن خودم طرفدار ظریف محسوب میشم! :| کلاً سیاست خارجی روحانی رو «تا حدی» قبول دارم.)

در مورد سوال پیرامون سپاه هم نمیدونم مربوط هست یا نه، ولى یه نقل قولى بکنم؛ دکتر میم (ره) در پاسخ به کامنت خورشید در این پست:
http://boregot.blog.ir/1396/03/17/%D9%82%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%B8%D8%A7%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86
فرمودند:

«- کلیت بحث جنگ خارج از مرز، بحث پیچیده ای نیست، اما اینکه هدف اون دولت از جنگ خارج از مرز چیه، پیچیده ست. اهداف امریکا و انگلیس و ... شاید واضح باشه. نفت، قدرت، فروش سلاح، ایجاد حس قدرت...
اما داستان ایران حداقل بعد از انقلاب فرق داره. رک بگم، همه این موردا هست، اما ترتیبش فرق داره. بعد از جنگ و اون افتضاح اواخر دهه ۶۰ ، مهمترین چیزی که بحثش بود، امنیت داخل مرزهاست. امنیت روانی مردم باعث میشه روال کشور و برنامه ریزیا درست پیش بره. اینم فقط این نیست که لب مرز بایستیم و بگیم خب کسی نمیاد تو! همونطور که برای ورود به یه ورزشگاه، چند تا گیت میزارن، برای امنیت کشور هم باید چند تا گیت بزارن. حالا بسته به روابط و اتفاقای منطقه، مرز پاکستان و افغانستان رو زیاد نمیتونیم جلو بریم، اما سمت عراق و سوریه رو بیشتر میتونیم بریم جلو.
- مرز جنگی و امنیتی، با مرز جغرافیایی فرق داره. این خیلی مهمه. مدافعان حرم فقط یه اسمه. اسمی که بالاخره باید گذاشت. داعش، همه رو تهدید کرده. چه ایران، چه اروپا، هر جا باشه باید جلوشو گرفت. مدافعان حرم هیچ فرقی با رزمنده های جنگ ایران و عراق ندارن. الان مرز جنگیمون اونجاست. حقوقشون (اگه بخوان بگیرن) ماهی ۸۰۰ دلاره، و این واقعا کمه!
بحث دخالت در امور کشور سوریه و لبنان و عراق، یه بحث کاملا جداست (من سر این بحث جدا، نقدهای متفاوتی دارم) و جدا از جنگ با تفکر داعشه! داعشی که توی عراق پرچم بلند کرد، اگه ایران نمیجنبید و آموزش و هدایت نیروهای بی تجربه و بی سلاح سوریه و عراق (مثل حشد الشعبی) رو به عهده نمیگرفت، الان توی ایران هم پرچم بلند کرده بودن!
- وبلاگ پلادیوم (صبا) رو بخون. کار تروریسم، ایجاد ترسه،... بعدش راحت میشه کارای بعدی رو انجام داد.
- دونستن این خیلی مهمه، از بعد از جنگ عراق، ایران ضرر مالی و جانی زیادی داد. بعدش خیلی با قدرت نشستن و تصمیم گرفتن که جلوی ضررهای بعدی رو بگیرن و حتی جبران بکنن.
نمیخواستم توی وبلاگ بگم، اما ایران جایی نمیشینه که ضرر بکنه. اگه بودجه ای صرف امنیت خارج از مرز میشه (سوریه و عراق و لبنان) ، مطمئن باش ده برابرش برمیگرده. الان ایران صاحب عراقه. همینطور سوریه و لبنان. مثلا (یه مورد) بابت همین کمک ها، وزارت نیروی ایران، کل زیرساخت شبکه برق عراق رو به عهده گرفت! و فکر نکن مجانی! همچنین بابت فروش سلاح، مواد غذایی، و خیلی چیزای دیگه که ایران بازار صادراتی اون کشورها رو گرفت. پولهایی که برای تامین امنیت خودمون (و در ظاهر کمک به اونا) خرج میشه، و بصورتی دیگه چند برابر بهمون برمیگرده. همین روابط و زد و بند ها که خیلی هم علنی و توی بوق و کرنا نمیشه، و ما نمیدونیم. و قاعدتا گاهی عکس العملهای حکومتی برامون سواله و ثقیله.
- بازم میگم، بحث داخل یه چیزه، مربوط به اهداف داخلیه. اما وقتی بحث خط مرزی میشه، داستان عوض میشه. دیگه روحانی و رئیسی در کار نیست! وظیفه گروههای امنیتی خیلی بالاتر از این حرفاست.
باید بدونیم بعد از صدها حمله ناکام، حالا یه حمله نصفه و نیمه موفق شده یعنی چی. باید قدر همه زحمت اون جلوگیری ها و تامین امنیت ها رو بدونیم. از مدافعین دوردست گرفته تا گیت های امنیتی امروز، توی خیابونا و مترو. اینکه ما وسط جهنمیم و با دل و فکر خوش نشستیم و داریم زندگی میکنیم.»

+ سلام کلاوس! :)

من این پستو تگ زده بودم موقت، که این هفته برش دارم. منتظرم این بحث تموم شه:دی

ببین شما میگی کوبنده قوای نظامی مملکت علی الخصوص سپاه، منظورت اینه که افرادی رو داریم که همزمان منتقد ارتش و سپاه هستن؟! :|
بقیه ش رو هم گمونم با من نبودی:-؟

۲۴ خرداد ۰۹:۲۶ گلبول سفید
خدافس دیگه من رفتم! :دی

خدافس:))))

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
من اینجا خودم نیستم. در واقع هیچ کجای دیگر هم خودم نیستم. من آدم خودخواهی ام که خودش را مثل شکلاتی ترین شیرکاکائوی دنیا نگه داشته برای خود خودش و به هیچکسِ هیچکس هم نمی دهدش. اینجا فقط کمتر دیگرانم، همین. لطفا اگر نگارنده را میشناسید، به رویش نیاورید. چه اینجا، چه هرجا.

+پست های خصوصی واقعا خصوصی اند!
پیشنهاد روزانه
Zero
Dandelion
بخاطر خودتون دو تا
راننده تاکسی
چکار هر چه تو میخواهی ست، بخواه آنچه می خواهی
برتر بودن یا نبودن
یک روز پاییزی از بالای ساختمان شماره 346
برای سفر کرده.
مشت سرخ آهنین
پولدارها قانون ندارند
تعریف های اثر انگشتی
این چارّراه، آن تلفن خانه، این سفیر
چرا باید مؤدب باشیم
بلاگفاک
تگ ها
بایگانی
آبان ۱۳۹۷ ( ۵ )
شهریور ۱۳۹۷ ( ۶ )
مرداد ۱۳۹۷ ( ۷ )
تیر ۱۳۹۷ ( ۱۰ )
خرداد ۱۳۹۷ ( ۱۰ )
ارديبهشت ۱۳۹۷ ( ۲۲ )
فروردين ۱۳۹۷ ( ۱۴ )
اسفند ۱۳۹۶ ( ۹ )
بهمن ۱۳۹۶ ( ۱۱ )
دی ۱۳۹۶ ( ۲۰ )
آذر ۱۳۹۶ ( ۱۹ )
آبان ۱۳۹۶ ( ۶ )
مهر ۱۳۹۶ ( ۳ )
شهریور ۱۳۹۶ ( ۱۰ )
مرداد ۱۳۹۶ ( ۱۰ )
تیر ۱۳۹۶ ( ۴ )
خرداد ۱۳۹۶ ( ۱۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۶ ( ۹ )
فروردين ۱۳۹۶ ( ۶ )
اسفند ۱۳۹۵ ( ۱۵ )
بهمن ۱۳۹۵ ( ۱۴ )
دی ۱۳۹۵ ( ۱۴ )
آذر ۱۳۹۵ ( ۱۵ )
آبان ۱۳۹۵ ( ۲۴ )
مهر ۱۳۹۵ ( ۲۲ )
شهریور ۱۳۹۵ ( ۱۳ )
مرداد ۱۳۹۵ ( ۱۲ )
تیر ۱۳۹۵ ( ۲۵ )
خرداد ۱۳۹۵ ( ۲۴ )
ارديبهشت ۱۳۹۵ ( ۱۳ )
فروردين ۱۳۹۵ ( ۱۰ )
اسفند ۱۳۹۴ ( ۲۵ )
بهمن ۱۳۹۴ ( ۳۲ )
دی ۱۳۹۴ ( ۱۹ )
خرداد ۱۳۹۴ ( ۳ )
ارديبهشت ۱۳۹۴ ( ۲۷ )
فروردين ۱۳۹۴ ( ۱۸ )
اسفند ۱۳۹۳ ( ۲۲ )
بهمن ۱۳۹۳ ( ۲۴ )
دی ۱۳۹۳ ( ۲۹ )
آذر ۱۳۹۳ ( ۲۳ )
آبان ۱۳۹۳ ( ۱۷ )
مهر ۱۳۹۳ ( ۲۰ )
شهریور ۱۳۹۳ ( ۲۸ )
مرداد ۱۳۹۳ ( ۲۷ )
تیر ۱۳۹۳ ( ۱۱ )
خرداد ۱۳۹۳ ( ۲۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۳ ( ۱۷ )
فروردين ۱۳۹۳ ( ۲۳ )
اسفند ۱۳۹۲ ( ۳۷ )
بهمن ۱۳۹۲ ( ۶ )
دی ۱۳۹۲ ( ۱۶ )
آذر ۱۳۹۲ ( ۱۴ )
آبان ۱۳۹۲ ( ۹ )
مهر ۱۳۹۲ ( ۱۲ )
شهریور ۱۳۹۲ ( ۱۱ )
مرداد ۱۳۹۲ ( ۱۵ )
تیر ۱۳۹۲ ( ۱۲ )
خرداد ۱۳۹۲ ( ۶ )
ارديبهشت ۱۳۹۲ ( ۶ )
فروردين ۱۳۹۲ ( ۳ )
بهمن ۱۳۹۱ ( ۲ )
دی ۱۳۹۱ ( ۱ )
آذر ۱۳۹۱ ( ۱ )
مهر ۱۳۹۱ ( ۳ )
شهریور ۱۳۹۱ ( ۱ )
مرداد ۱۳۹۱ ( ۱ )
تیر ۱۳۹۱ ( ۲ )
خرداد ۱۳۹۱ ( ۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۱ ( ۳ )
راه دررو به وبلاگ دوستان
کمک به موسسه محک
رویاهای کنسرو شده
روزهای زندگی یک مسافر
نیکولا
سیاهچال
خیالپرداز نادان
قناری معدن
پرسپکتیو
ماری جوانا
کاشیها را خیال من آبی می کند
شاهزاده خانومی که نمی خندید
حبه انگور
گرگِ بیابان
اعترافات یک درخت
میلیونر زاغه نشین
مگلاگ
آبو
ویولا
از چشم ها بخوانیم
درامافون
یک نفر دارد خواب می بیند
جیغ صورتی
خودکار بیک
خیالِ واژه
سرنتی پیتی
در گلوی من ابرِ کوچکی‌ست
هذیانات
کافه کافکا
دیزالو
برای هیولای زیر تختم
دنیای وارونه
پنجره می چکد
در من نهفته گویا، یک دایناسور خوب!
در دیار نیلگون خواب
زلال؛ مثل چشمه، مثل اشک
آشتی با دیونیسوس
دامنِ گلدارِ اسپی
همیشه تنها
کوچ
قالب: عرفان و جولیک بیان :|