تغییرات ملموس!

اینا رو تو کانال گذاشته بودم، چون عادت ندارم اینجا در مورد وقایع بیرون پست برم و بیشتر سعی می کنم به زندگی شخصی خودم بپردازم و دیدگاه های کلی ترم رو بذارم واسه خودم. ولی اتفاقی افتاد که خب، گفتم شاید بخواید شما هم بخونید، تو نظرتون تاثیر داشته باشه و اینا.

طولانیه، ولی بخش هاش به هم ربطی ندارن. میتونین مستقلا بخونید!

"+" ها به متن کانال اضافه شده ن!بخش اول:

خاطر نشان می کنم که نامزد ریاست جمهوری نامزد ما و همسر آینده مان نیست که بگوییم " تو با من صادق نبودی، اوکی بای!" اساسا اگر مناظره های آمریکا را هم دنبال می کردید یک سری نمودار ته هر مناظره منتشر می کنند که فلانی چند درصد جمله هایش نسبتا درست، چند درصد کاملا درست و چند درصد دروغ شاخدار بوده. همه از اوباما تا میت رامنی تا کلینتون تا ترامپ هم جمله کاملا راست دارند هم دروغ شاخدار. بعضی بیشتر، بعضی کمتر.راست نمیگویند به دلایل مختلف. تاثیر گذاری بیشتر، قابل فهم نبودن موضوع برای عموم ملت، در رفتن از مسوولیت پاسخ صریح، غیر قابلِ انجام بودنِ پاسخِ صادقانه در عمل و الخ.

یک جاهایی هم شنونده خودش باید عاقل باشد. وقتی طرف میگوید راه حل من برای مشکل مهاجرت بی رویه خارجی ها به کشورمان بستن مرز ها و کشیدن دیوار است، اگر شما طرف را انتخاب کنید، بعد نمیتوانید برگردید بگویید کو دیوار چرا نکشیدی؟ وقتی طرف وعده میداد فکر نکردید خب هزینه دیوار از کجا تامین می شود؟ مگر ملت پای پیاده میایند کشور ما که دیوار بکشیم نیایند؟ این همه صنعت در مملکت ما توسط مهاجران می چرخد خب هزینه این تغییر و این کاهش نیروی کار مجرب را کی بدهد؟ بعد رییس جمهور منتخب توی چشم هایتان زل زده و لبخند ژوکوند تحویلتان می دهد در حالی که شما دودستی بر سر خود میکوفید که دیدی چی شد؟!
حالا طرف بگوید رشد اقتصادی مملکت را دوبرابر می کنم. شما بروید بهش رای بدهید که رشد اقتصادی که نه میدانیم چیست نه میدانیم تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم آن بر زندگی ما چیست دوبرابر شود. بعد ببینید برای اینکه همچه تغییری رخ دهد هجده درصد رشد در هر سال لازم است، عددی فراتر از چین آمریکا آلمان و سیاره گالیفری در صورت فلکی کاستربروس. بعد باید دو دستی توی سر خودمان بزنیم که دیدی چی شد؟
یا مثلا هشت سال بر تپه های مملکت گل افشانی کرده اند، طرف برمیگردد میگوید صد روزه تمامش را حل می کنم. یعنی در قرن بیست و یکم افرادی هستند که فقط به این امید میروند به یکی رای می دهند که سه ماه دیگر آثار تخریب های هشت سال قبل از بین می رود و زندگی از نو؟ صد روز؟ هشت سال؟ از خدایان کوه المپ هم کمک بگیری نمیشود خب برادر.

استدلال من این است که هر کدام از اینها را باید یک بسته دید. شامل توانایی ها و ضعف ها. مثلا فلانی اگر بیاید تورم و تحریم  و وجهه بین المللی کشور که برای من مهم است موقعیت خوبی دارد، می شود بهش انتقاد کرد و نمرد، ولی در برابر دو تا قوه دیگر اقتدار ندارد.  در مقابل بیساری اگر بیاید کل مملکت پشتش است و مقتدرانه از رویم رد می شود با گل باغچه یکی خواهم شد. پس انتخاب من اولی.

 نامزد های ریاست جمهوری هم مثل استاد های معارفند. استاد معارف خوب نداریم و فقط ممکن است یک "کمتر بد" آن لابلا گیر بیاید. این شش نفر هم هیچ کدام آش دهن سوزی نیستند، هیچ نامزدی در هیچ کجای عالم هم چیزی فراتر از استاد معارف نیست. این وسط اگر دغدغه تان نمره است آن که خوش نمره ست را بردارید، اگر میخواهید حضور غیاب نکند آنی که آسان میگیرد، اگه میخواهید بپیچانید آن یکی که نیم ساعت زودتر تعطیل می کند و الخ.
ولی.
دنبال آدم بی نقص و بی نظیر نگردید.


+هیچکس نگفته چون من از عملکرد کلی دولت فعلی راضی ام، منتقدش نیستم، یا تمام کارهاشو تایید می کنم. من از یه بسته ی کلی راضی هستم. مثلا از اینکه در برابر نشریه یالثارات هیچ کارِ جدی ای نشد راضی نیستم، یا به خاطر ماهیگیر هایی که دست دزدای دریایی سومالی گیر افتادن و حرکت مثبتی برای نجاتشون نمی بینم. این رو هم میدونم که خرابکاری های دیگر نهاد ها رو نباید به پای دولت بنویسم و برعکس. مثلا اینکه چرا اختلاس گران رو کاری نمی کنن یا چرا حمله کنندگان به سفارت عربستان جیم فنگ زدن خب تقصیر قوه قضاییه س.


آپدیت: رفتم کلیپ وعده صد روزه رو پیدا کردم چون توی کامنت ها خیلی حرفش شد. اولا که این فقط گفته تحول اقتصادی-یکی به من گفت گفته همه چی رو حل می کنم. همه چی که فقط اقتصاد نی برادر!-دوما یادمه ته صد روز یه گزارش عملکرد داده شد؛ با فرض اینکه این گفتگو با هدف بیان کردن تحول وعده داده شده صورت گرفته و به هدفش هم رسیده، و  با فرض اینکه دیتاهایی که ارائه کرده صحیح بوده، من تـــــحـــــولی ندیدم رخ داده باشه. تحولچه(!) چرا. بنابراین اگر هدفش این بوده که همه چی رو راست و ریست کنه-که در اون صورت به عقلش باید شک کرد :| - دستاوردش هیچه. ولی اگه میخواسته تغییری ایجاد کنه در جهت مثبت، یه ذره موفق بوده.

حالا نمیدونم اسمشو میشه گذاشت دروغ، نادونی، یا کژتابی. چون خود جمله گنگه. از نظر من ترکیبی از هر سه تاش اومد.


بخش دوم:

[Forwarded from خط سوم]
ادعا میکنن دولت دهم بیشتر به فقرا و مناطق محروم و روستاها توجه داشته و دولت روحانی فقط به فکر کلان شهرها است.
چند مثال:

1. آب
در دولت دهم (اصولگرایان) به 476 روستا آبرسانی شد
دولت حسن روحانی: 2968 روستا

طبق گفته حسن روحانی: در سال 92 ردیفی در بودجه برای آب «روستایی» وجود نداشت، اما سال 95 ، دو هزار میلیارد تومان به این حوزه اختصاص یافت.

2.
خرید گندم
قیمت خرید گندم از کشاورزان در سال 91: 550 تومان
قیمت خرید گندم از کشاورزان در سال زراعی 92 - 93: 1050 تومان (رشد 90 درصدی)
و امروز:  تبدیل ایران از وارد کننده 6 میلیون تُنی گندم به صادر کننده این محصول استراتژیک
(بازپس گرفتن خودکفایی گندم که سال آخر دوره آقای خاتمی بهش رسیدیم، اولین سال احمدی نژاد از دستش دادیم و حالا دوباره داریمش.)

3.
اینترنت
تعداد روستاهایی که در دولت اصولگرایان به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند: صفر
روستاهایی که در دولت فعلی دسترسی پیدا کردند: 27000

4.
گاز
تا سال 92 همه دولت‌ها در مجموع به 14000 روستا گاز رسونده بودن
دولت یازدهم به تنهایی: به 9000 روستا گازرسانی کرد

5.
سرمایه گذاری خارجی
سه استان خ.ش، آ.غ و سیستان بلوچستان بیشترین سرمایه رو جذب کردن. هر سه استان از استان‌های محروم و کمتر توسعه یافته.

6.
کولبرها:
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کردستان:
برای نخستین بار در کشور 15هزار نفر از کولبران مرزی این استان با حمایتهای این صندوق، بیمه می شوند

7.
از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۶ هزار و پونصد پرونده فاقدان شناسنامه در #سیستان‌وبلوچستان بررسی شده.


(مجموعه توئیتی است در توئیتر https://twitter.com/H0ZEIN/status/857312424596312065)


+
یکی از مهمترین کارای دولت روحانی همین ارتقا زیرساخت شبکه بود. دولت قبل نگاه امنیتی به اینترنت داشت و سرعت بالای ۱۲۸ برای خونه ممنوع بود !
+
برجام نفتی!
+
توریسم، یا چرا دیدگاه چهان در مورد کشور ما اهمیت دارد!
+
فهرست سانحه های هوایی در ایران (از سال 85 به اینور رو بخونید که یه بازه ده ساله داشته باشید) یا چرا نوسازی ناوگان هوایی مهم است(پاسخ، چون هر یک نفر که در سانجه های هواپیمای مسافربری بر اثر نقص فنی یا فرسوده بودن هواپیما مرده، مادر یا پدر یا خواهر یا برادر یا همسر یا فرزندِ کسی بوده است و بر اثر عامل مسخره ای مرده است.)
میانگین سن هواپیماهای شرکت های هواپیمایی بزرگ ایران همه بالای 21 سال هست. البته طبق تحقیقات من تا 23 24 سال از نظر امنیتی خیلی ناامن به حساب نمیاد، ولی هزینه نگهداریش میره بالا چون هرچی عمرش بیشتر بشه نگهداریش هزینه بر تره.
عمر ناوگان ها از اینجا: http://aviationnews.ir/ ایران ایر هواپیمای 40 ساله هم داره. :|

بخش سوم:
[Forwarded From im here]
یادمه زمان ا.ن میگفتن یه مردی رفته کلیه ش رو فروخته و میخواسته پراید بخره باهاش کار کنه، یهو پراید توی یکی دو هفته از 8ت رسید به 18 ت، طرفم سکته میکنه میمیره
چه راست باشه چه دروغ خیلی دور از وضعیت مضحک ما نیست، من یادمه 84 بلیط 30 تومنی میدادیم به اتوبوس و تاکسی، 92، 350ت شد همون پول اتوبوس
یکی از دوستام، 90 با بدترین وضع تونستن یه خونه ی کوچیک و چند تا اثاثیه زندگی دست و پا کنن، آخرشم بی پولی زندگیشون رو از هم پاشوند
بچه های زیادی رو میشنیدیم به خاطر آلرژی به یه چیزی و نبود داروش میمردن، به خاطر نبود واکسن!
حافظه مون کمه، یادمون رفته همون بوی رجایی و آقای بگم بگم و قهرمان افشاگر مردم این بلاها رو سرمون آورد، حالا میخواید چشم بسته، چون دیگه دلتون روحانی رو نمیخواد، برید به کسی رای بدید که از خودش چیزی نداشت و بدتر از ا.ن ادای بگم بگم رو داره در میاره، یا اون یکی آقای خنثی که راهش و کابینه ی منتخبش کابینه ی شکست خورده ی ا.ن
چشاتون رو باز کنید لطفا، اگر رای ما تاثیر گذاره، پس توی تک تک اون مرگ و میرای ناشی از فقر و بدبختی ما دست داریم

+ دیروز یکی به من گفت فقط چون دلم میخواد به رییسی رای میدم، در مورد گذشته و کابینه ش هم اطلاعی ندارم، فک کنم خیلیا اینطوری انبخش چهارم و نهایی:

من با گرایش های سیاسی آشنا نیستم که کی به کیه، کی طرف کیه، و غیره.
انقدر می دونم که اینکه «فلانی آدم بدیه» و «فلانی آدم خوبیه» برای انتخاب، اشتباهه. «فلانی عملکرد خوبی داره» و «فلانی دیدگاه های درستی داره» و «فلانی کارش رو بلده» معیار های درست تری هستن.
من بین سه تایی که احتمالا وقتی رییس جمهور بشن مقدس و امام زمان و نظر کرده ضامن آهو نخواهند شد و میشه ازشون ایراد گرفت و نمرد، در نتیجه حس نمیکنن چون نظر کرده مستقیم خدای یوزارسیفن نباید به ملت پاسخگو باشن در حال بررسی هستم. مزیت بعدی هم اینکه رهبرم ازشون خوشش نمیاد منتظره دس از پا خطا کنن که بره پشتشون حرف بزنه و هر غلطی کنن نمیره بگه نظرش به نظرشون نزدیکه و همینه که هه و هرکی نمیخواد گمشه بره، پس بین هاشمی و اسحاق و روحانی دارم انتخاب می کنم هنوز!


+اینم بگم که لال از دنیا نرم: این کلیپه رو دیدین که آهنگ خفن حماسی-احتمالا گیم آو ترونزی هری پاتری چیزی- روش گذاشته ن دهباشی داره میگه این جمله های «من سرهنگ نیستم » و «چرخ سانتریفیوژ بچرخه» رو ما روش کار می کردیم از قبل و فی البداهه نبود؟
اولا که هرکس برای دفاع از دیدگاه هاش هیچی آماده نکرده و قصد کرده فی البداهه بره جلو احمقه. این که هیچ.
دوما که هیچکس احمق نیست که فی البداهه بره جلو و هر چیز جالبی به ذهنش رسید پرت کنه بیرون. آخرین کسی که چنین کرد آقای غرضی بودن که خب اگه سنتون بیشتر از هیجده ساله احتمالا میدونید چرا جواب نمیده. اینم هیچ.

سوال اصلی من اینه که آیا یعنی دیگه هیچی نیست در مورد روحانی که بهش گیر بدن، که دیگه دست به دامنِ این حقیقتِ بدیهی شدن که تک تک جواب های کاندیدا ها به مسائل حساسی مثل انرژی هسته ای از قبل حساب شده س؟
و سوال فرعیِ من اینه که آیا اینجا سرزمین panem و ما مردمِ سیزده منطقه هستیم که برامون صحنه آرایی می کنن با موسیقی حماسی که مثلا تحت تاثیر قرار بگیریم و فکر کنیم بدیهیاتِ مطرح شده اسرار محرمانه دولته؟
و سوال ستاره دارم اینه که اون دوستی که واقعا واقعا تحت تاثیر قرار گرفته و  به من خصوصی داده که «جمله رییس جمهورتونم که تقلبی در اومد» چند سالشه و آخرین کتابِ غیرِ درسی که خونده اسم ببره خاله ببینه لطفا!


همین دیگه، اگه دوست داشتید رای بدید. اگه دوست داشتید رای ندید. اگه دوست داشتید رای بدید به هرکی دوست داشتید رای بدید. ولی اگه استدلالتون اینه که «دولت باید وضعِ شخص منو بهتر کنه و به خاطرش حاضرم کل مملکتو به فنا بدم» خب بیاید یه کم بیشتر رو استدلالاتون فکر کنید :دی چون مام مجبوریم با شما تو این قایق شکسته زندگی کنیم و «اگه با رییس جمهور من حال نمی کنی برو مکزیک زندگی کن » هم نداریم چون متاسفانه برخلاف سرزمین ترامپ پاسپورت ایران رتبه ش 98 عه نه 3 و به واقع راه های فرار بسته س، قایق نجات به اندازه کافی نداریم و چه جک ها که رز ها باید به دست اقیانوس منجمد شمالی بسپارند در راه نجات. :دی
۱۷ لایک
در اولین بخش سعی نمودی توجیهاتی برای دروغگویی ارائه کنی واقعاً؟ که مثلاً عیبی نداره اگر کسی دروغی گفته و بعداً هم نمیشه فرد دروغگو رو مؤاخذه کرد و تقصیر خود ملت بوده که باور کردند؟ عجباً!

هر توجیهی برای دروغ ارائه بشه کار غلطیه. به أی نحوٍ کان! :|

حالا چون ترامپ و اوباما و کلینتون دروغ گفتن پس مشکلی نیست نامزدهای ما هم دروغ بگن؟ چون مردم باید عاقل باشن و سبک سنگین بکنن صحبت های نامزدها رو، پس نامزدها مجازن به دروغ گویی؟ :| و دروغگویی دیگه معیاری برای کنار گذاشتن یه نامزد نمیشه؟ :| :| :|
وا عجبا!

دروغ رو توجیه نکردم،گفتم همه شون دروغ میگن و اینکه شما متوجهش نمیشید دلیل بر نگفتنش نیست.

ولی اینکه طرف یه چیز غیر قابل باوری میگه شما باور می کنید قطعا از ناآگاهی شماست! مثلا کسی که وارد شرکت هرمی میشه، خودش هم مقصره که باور می کنه، نمیشه همه چی رو بندازی گردن کسی که آغفالش کرده!
و اینکه چیزی که شما باید دقت می کردی این بود که من گفتم اگر کسی صرفا رفته به روحانی رای داده چون روحانی گفته صد روزه هشت سال ویرانه به جا مونده رو آواربرداری خواهد کرد، حقیقتا مشکل خودشه. وعده قشنگ ترم داشتیم، یه وعده خوشگل دیگه سوا می کردی. مث الان که کورس گذاشتن کی n میلیون شغل درست می کنه و کی k هزار تومن یارانه میده و دروغ که مالیات نداره هی بگین؛ ولی اگه کسی صرفا رفت به رییسی یا قالیباف رای داد که سیصد تومن یارانه بگیره احمقه خب. خودش احمقه. اگر توقعش براورده نشد، حق اعتراض نداره. چون توقعش احمقانه ست. ولی اگه رفتی به یکیشوت رای دادی که مثلا به محیط زیست رسیدگی کنه و نکرد برو اعتراض کن.
حقیقتا اینجا چون هیچکس گیر نمیده نامزد ها چی میگن همه شون جفنگ زیاد میگن.
حالا من نگا نکردم اون قضیه صد روزه رو. حال نداشتم بگردم دنبالش. ایشالا که واقعا دروغ گفته و من در حال توضیح برداشت احمقانه یه نفر از یه جمله دیگه نبوده م:))

نکته آخر اینکه شما یه آدرس از خودت ارایه بده ما بیایم زنگتو بزنیم در بریم لااقل. شیردل!

خیلی خیلی موافق بودم باهات...
بحث کلیت اداره یه کشوره که با درنظر گرفتن این موضوع باید به ادمی رای داد که تا حدودی تفکراتش از تعصب به دور باشه...و اینکه انتخاب بین بد و بدتره...
من ترجیح میدم بدو انتخاب کنم...

خیلیم بد نیستن:دی

اونجوری بخوای نگاه کنی باید کلا بکوبیم از نو بریم بالا:-" اون خوبی که شما دنبالشی باس بری خارج:))

ینی میشه لپ نویسنده ی وبلاگ رو بابت این مطلب بوسید؟
عالی عالی

-لپ خود را جلو میاورد-

:))

(نکته: درنظر داشته باش من این رو قبل از خوندن پاسخت به کامنت قبلیم نوشتم.)
~~~~~~

یا صاحب کامنت!
اومدم در قالب کامنت، پست نقد بذارم! :دی

«خاطر نشان می کنم که نامزد ریاست جمهوری نامزد ما و همسر آینده مان نیست که بگوییم " تو با من صادق نبودی، اوکی بای!"» ... «راست نمیگویند به دلایل مختلف. تاثیر گذاری بیشتر، قابل فهم نبودن موضوع برای عموم ملت، در رفتن از مسوولیت پاسخ صریح، غیر قابلِ انجام بودنِ پاسخِ صادقانه در عمل و الخ.»

در اینجا سعی کردی برای دروغگویی توجیهی ارائه کنی (احتمال قریب به یقین جهت دفاع نامحسوس از روحانی که درست یا غلط به دروغپردازی معروف شد) که خب متاسفانه کار درستی نکردی. پوکرفیس طور دارم فکر می کنم که ممکنه خودت هم به علل مختلف دروغ بسته باشی به نوشتت؟ مثلاً با هدف تأثیرگذاری بیشتر و قابل فهم کردن مطلب؟ :|
با داشتن چنین تفکراتِ «هدف وسیله رو توجیه می کنه»طور؟ همچنان تاکید میکنم که توجیه یه اشتباه (دروغ به هر شکلی)، اشتباهه.


«یک جاهایی هم شنونده خودش باید عاقل باشد. وقتی طرف میگوید راه حل من برای مشکل مهاجرت بی رویه خارجی ها به کشورمان بستن مرز ها و کشیدن دیوار است، اگر شما طرف را انتخاب کنید، بعد نمیتوانید برگردید بگویید کو دیوار چرا نکشیدی؟ وقتی طرف وعده میداد فکر نکردید خب هزینه دیوار از کجا تامین می شود؟»

خیر. مثال مشکل داری مطرح کردی. همه ی مسائل مملکت به همین راحتی آنالیز نمیشن، وظیفه ی آنالیزشون هم با مردم نیست. وقتی فلان نامزد میگه من نرخ تورم رو از X به Y می رسونم و برای تحقق این هدف یکسری برنامه ها و دلایل میاره، نود و پنج درصد مردم اونقدر از اقتصاد سر در نمیارن که بیان و آنالیز کنن این برنامه ها رو. نامزد مسئول حرفهاییه که میزنه و بــایــد رو راست باشه. اگر بعداً مشخص بشه که چرت گفته بوده هم باید پاسخگو باشه نسبت به سواستفاده از اعتماد مردم.


«قیمت خرید گندم از کشاورزان در سال 91: 550 تومان
قیمت خرید گندم از کشاورزان در سال زراعی 92 - 93: 1050 تومان (رشد 90 درصدی)»
رشد دوبرابری دیگه؟ :| نود درصد وقتی جور درمیاد که بگیریم ١٠٥٠٠ تومان که اونم واضحه نیست. :|
(این مصداقی از «دروغ پردازی جهت تأثیرگذار کردن حرف»ـه؟ :دی )


«تعداد روستاهایی که در دولت اصولگرایان به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند: صفر
روستاهایی که در دولت فعلی دسترسی پیدا کردند: 27000»
دروغ! من از شهرستانی میام که چارصدتا روستا داره و حداقل سر اوضاع روستاها و روستاییان اطلاعات کاملی دارم. شخصاً شش روستا میتونم نام ببرم که اون موقع اینترنت پرسرعت رسید بهشون.


«یکی از مهمترین کارای دولت روحانی همین ارتقا زیرساخت شبکه بود. دولت قبل نگاه امنیتی به اینترنت داشت و سرعت بالای ۱۲۸ برای خونه ممنوع بود !»
پاییز نود و یک بود که ما واسه خونه مون (در یه شهرستان پرت) اینترنت ٥١٢ گرفتیم اولین بار. :|
آما!
یه نکته! خب که چی که الان دولت احمدی نژاد مقایسه شده؟ دولت اصولگرایان؟! چه ربطی داره! شما که مدعی هستی معیارت برای انتخاب، عملکرد نامزدهاست! الان مثلاً چون دولت اصلاح طلبان زمان آقای خاتمی خوب کار کرده پس ملت بدویین برین به اصلاح طلبان رأی بدین؟ یا اگه بد کار کرده پس ملت به اصلاح طلبان رای ندین؟ چه ربطی داره آخه. نمی تونم برای این حرکت اسم دولت منفورِ احمدی نژاد رو میذارن دولت اصولگرایان (جهت تحریک کردن و اسکی رفتن رو احساسات مردم؟) و نتیجه میگیرن پس نباید به اصولگرایان رای داد، اسمی جز سفسطه بذارم!
الان احمدی نژاد کاره ای نیست و نباید دخالت هم داده بشه.

هرکسی رو بر اساس عملکرد خودش باید سنجید به قول خودت!
فلذا اگر با قالیباف مشکل داری به جای طرح احمدی نژاد، عملکرد ناجور خودش رو باید (/بهتر بود) نقد میکردی.

-----------
بعد از خوندن پاسخت به کامنت قبل و بدون ویرایش متن فوق: ایمیلو نیگا. :دی
ترجیح میدم ناشناس بمونم علی ای حال!

اینکه من بگم یه نفر به چه دلایلی ممکنه دروغ بگه، معنیش این نیست که توجیهش می کنم که کار درستی می کنه. اگر من فرضا بگم کودکان دروغ می گویند چون می ترسند به این معنی نیست که به کودک حق می دم دروغ بگه-یا بترسه- صرفا دارم شرح میدم دلیل چی هست.

بخش اول پست جواب به دوستی بود که داشتیم با هم حرف میزدیم و معتقد بود چون یکیشون بی ادبه، یا بی اعصابه، یا یه چی تو این مایه ها که ربطی نداشت از نظر من، بهش رای نمیده. احتمالا از این جهت کژتابی داره.
----
مثالم درسته. هرآدمی به قول نفیسه اگه فقط "دور و برش رو خوب ببینه" میفهمه هشت سال گند زدن و ان تا قطعنامه صد روزه به حالت قبل برنمیگردن. حتی برا خراب کردن هشت سال آبادانی-مصداق سقوط از اورست-هم به بیش از صد روز وقت نیازه.
همچنان تاکید دارم من ویدعوی وعده صد روزه رو ندیدم. در مورد دروغی که به روحانی منتسب کردن که چهار میلیون شغل ایجاد می کنه، ویدعو رو دیدم و نگفته ایجاد می کنه. ولی این یکی به اصل حرف روحانی دسترسی ندارم و فقط فرضم اینه که آره راست میگن که گفته صد روزه همه چیو برمیگردونه.
----
من این مبحث رشد رو مشکل داشتم همیشه:))
بببینم وقتی متغیر ایکس دو برابر بشه میگیم صد در صد رشد داشت دیگه؟
پس وقتی کمتر از دوبرابر بشه تقریبا نود درصد عبارت درستیه.
هوم؟ :-؟
----
در مورد سرعت اینترنت مساله فنیه. اولا وقتی اینترنت پرسرعت نبوده رسوندن اینترنت پر سرعت معنی نمیده-شاید معیار درستی نباشه حتی پس- دوما اینترنت خونه ما الان اسمش هست پهنای باند فلانقدر، ولی از سیصد فراتر نمیره.
من در مورد توییت ها از جایی نقل کردم که بهش مطمین هستم، هم به اطلاعش هم به دروغ نگفتنش.
----
با هشت سال قبلش مقایسه میشه چون  باید بشه. همونطور که هشت سال احمدی نژاد با هشت سال قبلش قیاس میشه. 
بخش سوم متن عملکرد روحانی رو نشون میده. ما تو اون وضع اسف ناک بودیم. دیگه نیستیم. نه صرفا چون دیگه احمدی نژاد نیست و روحانی هرروز میره پاستور آب پرتقال میخوره! چون روحانی اینا نشستن چهارسال کنترل زد گرفته ن رو خرابکاریای هشت سال قبلش! برای اونا که میگن مگه روحانی چیکار کرده، باید نشون بدی چی بود و چی شد. اشاره هم نشده که چون اصولگرا بود گند زد یا این یکی چون اعتدال گراست خوبه.

در مورد قالیباف هم که حرفی ندارم. پس چیزی نگفتم. من تریبون قالیباف و رفقا نیستم.

از تمام متن این کامنت "گفتی فلان چون منظورت بیساره؟!" می بارید. منظورم همونه که نوشتم. چه گیریه؟

«و اینکه چیزی که شما باید دقت می کردی این بود که من گفتم اگر کسی صرفا رفته به روحانی رای داده چون روحانی گفته صد روزه هشت سال ویرانه به جا مونده رو آواربرداری خواهد کرد، حقیقتا مشکل خودشه.»

مشکل اینجاست که همه رو داری با خودت مقایسه میکنی.
شمایی که مدعی هستی زمان احمدی نژاد هیچ روستایی اینترنت پرسرعت نداشته پس باید درنظر بگیری قشر عظیمی از مردم اون دوره که نه تنها سواد سیاسی، که سواد خوندن و نوشتن درست و حسابی نداشتن، اینترنت و دسترسی به سایتها و شبکه های اجتماعی نداشتن و در جامعه ای کوچک و محدود به چند خانوار زندگی میکردن (روستایی ها رو عرض می کنم بدیهتاً) تنها دلیلشون برای تصمیم گیری حرفها و شعارهای مطرح شده در قاب تلویزیونشونه.
اونها هم باید مینشستن تحلیل میکردن حرفای روحانی رو یا این روحانی بود که باید صداقت به خرج میداد؟
(روحانی کیه اصن؟ کلاً نامزدا!)

بابا سواد خوندن نوشتن نمیخواد:| تو درختم بخوای بکاری صد روز بیشتر وقت میبره رشد کنه! :| 

سوال مهمم اینه که آیا بیشتر رای روحانی از روستاها اومد یا شهرای کوچیک؟ منبعشم اگه داشته باشی جه بهتر. چون این مهمه وقتی میخوای ادعا کنی روستایی ها که سواد نداشتن- و سواد نداشتن رو برابر با ساده بودن فرض کردی، که قبولش ندارم ولی خب فرض کنیم درسته که بتونیم جلو بریم- باور کردن و به روحانی رای دادن پس باید آمار نشون بده رای روحانی بیشتر از شهرهای کوچیک اومده.

روحانی رییس جمهور فعلی مملکته ای فعال سیاسی:|
هاشمی طبا تو کمیته المپیک بوده. یا یه جای ورزشی ای!
امممم...میرسلیم وزیر ارشاد یا همچه چیزی!
جهانگیری معاون اول روحانیه.
قالیباف هم که شهردار تهرانه.
کی جا موند؟ ها! رییسی! خب در مورد رییسی حدیث مفصل است خودت برو بخون گمونم:-" در وصفش همین بس که از قوه "قضاییه" میخواد بره قوه "مجریه" با فساد مقابله کنه. تعلیمات اجتماعی پاس نمیکنن تو حوزه گمونم:))

منم ریاضیم خوب نبود هیشوخت. با چنین سوتی ای برم محو شم کلاً! :))

نه حالا مهم نی، منم وقتی گیر میدم مچ بگیرم گاهی خودم سوتی میدم:)) از قوانین مورفیه!

والاع باور کن من خودم اسحاقی عم. :|
منتهی خوشم نمیاد تو یه سری وبلاگا تقسیم بندیِ «اصولگرا=آشغال | اصلاح طلب=خوب و قابل تأمل» صورت میگیره. اولش حس کردم تو این پست هم یه نمه همچین تفکری وجود داره، واسه همین واکنش دادم.
ینی میخوام بگم در باطن امر مچ گیری وجود نداشت! :)

بخش اول متن اشاره می کند که همه شون بدن از دید من:))

خب مسلما اون نفری که میره به یه کاندیدای دیگه رای میده هم دوست نداره ٤ سال دیگه اگر کاندیدای شما رای بیاره با شما سوار بر همین قایق شکسته باشه!

اصلا چرا اصلاحاتی ها فک میکنن همیشه حق با اوناست و کاندیدای اونا بر حقه و فکر اون فکره و بقیه اگر کسی رو انتخاب میکنن از روی اینه که انتخاب میکنم چون بهم پول میده هستش؟ یا چرا فک میکنن بقیه دارن فقط به شخص خودشون فکر میکنن و مشکلات مملکت رو نمیفهمن؟ چرا فک میکنن اصولگرا ها همیشه گند زدن تو همه چی و هیچ نقطه ی مثبتی تو کارنامه شون نداشته اند و ما باید إصلاح طلب ها رو هرچند بد هستند قبول کنیم چون بدتر از اونا اصولگرا ها اند و اگه روی کار بیان همه مون باید بریم بمیریم و وااسفا مملکت از دست رفت و غرق شدیم؟

من طرفدار هیچ جریانی نیستم ولی در اطرافیان خودم و کانال های دو طرف دارم میبینم که اصلاحاتی ها یه حس خود برتر بینی دارن همیشه. حرفم روحانی یا هرکس دیگه ای نیست. حرفم اینه که فکر نکنیم هرکس إصلاحاتی نیست تفکر نداره و هرکس به کاندیدای ما رای نمیده از رو بی عقلیشه که این کارو نمیکنه!

من نگفتم اگه به کس دیگه ای رای میدید اشتباه می کنید، گفتم اگه صرفا میخواید مشکلات شخصی خودتون رو حل کنید التماس تفکر!

اشاره هم کردم که هدفم انتخاب یک اصولگرا یا اصلاح طلب نیست، هدفم انتخاب کسیه که مقدس نیست و مقدسش نخواهند کرد و از رومون رد نخواهد شد.

اینکه چرا اصلاحاتیا همیشه فکر می کنن خودشون درست میگن که خب خیلی غلطه دکتر! همه همیشه فکر می کنن حرف خودشون درسته:))

بنابراین و در نهایت نمیفهمم الان مشکلت چیه با من. :|

۱۵ ارديبهشت ۰۱:۴۲ اسمم محموده
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
من اگه جات بودم برخی کامنتهارو با آرامش جواب نمیدادم :))
خداوکیلی چیشد ملت اینطوری شدن؟ برید تحلیل (حتی تحلیل خود اصولگراهارو) بخونید . هر تحلیلی که تا الان خوندم میگه فلان اقا نمیتونه اینهمه شغل که میگه ایجاد کنه، این چیه اسمش اگه دروغ نیست، انتخابات آمریکا هم خوب درسی بوده برای بعضیها ...
حتی زمان انتخابات احمدی نژاد (کسر شان همه محمودها!) که کودک بودم یادمه میپرسیدم از پدرم که این چرا بجای این حرفهای حاشیه ای از کارهاش و هدفهاش نمیگه ... ** *** **** ******** سبکی شده برای خودش !
پیشنهاد میکنم دوستان به سوابق کاندیداها نگاه کنن نه حرفهاشون، حرفهاشونو ببرن در کوزه چون بهرحال هیچکدوم از حرفایی که زده میشه عملی نمیشه .

این انتخابات هم تموم میشه و ما می مونیم بنابراین دوس باشیم بیتره:دی


در مورد کانال، من مستقل از اینجا اداره ش می کنم، محتواش با اینجا خیلی متفاوته و خوندنش رو به خواننده های وبلاگم توصیه نمیکنم. اگه گذرتون افتاد و خوشتون اومد چرا، ولی خوندنش چون جولیک می نویسه نوچ! :دی

ویراستم اون تیکه رو هرچند خودم نگرفتم چیش بد بوده:))

میشه کاندید بشی به تو رای بدیم؟؟

چرا دقیقننن؟:))))

۱۵ ارديبهشت ۰۲:۱۱ نیمچه مهندس ...
دختر تو چقدر خفنی!
این همه اطلاعاتت منو کشت واقعا.الان احساس بی بصیرتی و بی دانش سیاسی و حتی به دور از اجتماع بودن میکنم:(
اینارو کی و چجوری وقت کردی بخونی و اصلا از کجا؟

توییتر، کانال دوستام، گوگل، سایتای خبری:دی

یه موضوعی توجهتو جلب کنه بری پی اش دیتا ریخته دیگه فقط کافیه موضوعه رخ بده:)

۱۵ ارديبهشت ۰۲:۱۲ اسمم محموده
خب اون کلمه استعاره از چیز دیگه ای میشه تو ادبیات کوچه بازار :))
نباشه بهتره، مرسی :)

چقدر من پاک و معصوم و آفتاب مهتاب ندیده ام باباااااا!

قابل نداشت:دی

یادمه یه بنده خدایی میگف ا.ن کاری با مملکت کرد که بیست سی سال دیگه وااقعا گندش درمیاد.. ینی طرف کاری کرده که به قول تو اگه ساکنین کوه المپ هم بیان نمی تونن تغییر فاحشی ایجاد کنن چه برسه به آدما.
و اینکه چون دولت فعلی هر کار کوچیکیش رو توی بوق و کرنا نکرده ورییس جمهورش کاپشن نپوشیده و چفیه ننداخته بره تو روستاها بچرخه ینی که به فکرشون نبوده -_-
حالا من طرفدار هیچکدومشون نیستم_دارم به هاشمی فکر می کنم تا حدودی، با اینکه یحتمل کمترین رای رو هم بیاره اما از مدل معقول و منطقیش خوشم میاد_ اما واقعا کسایی که از امثال قالیباف طرفداری می کنن وااقعا غیر قابل درکن. شاید تهران زندگی نمی کنن و نمی بینن خیلی چیزارو، یا نمی خونن اخبار رو و شایدم _به قول دوستی_ صرفا از رنگ چشاش خوششون میاد. وگرنه هرجوری حساب می کنی آدم اصلحی به نظر نمیاد....

این که تو بوق و کرنا نکرده بخشیش به خاطر جهت گیری مسخره صدا سیماست، بخشیش هم به نظر من خنگ بودن تیم رسانه ای شونه :|
به قول گند وایسیم ببینیم کدوم زنده می مونه تهش:))

جانا حرف دل گفتی... زنده باد!

تو وجودت همه امید و اینا:))

۱۵ ارديبهشت ۱۰:۵۶ مــیـمـ‌‌‌‌ ‌‌‌‌
حالا ملت همه ی اینا رو نمیبینن و فقط میبینن که روحانی وعده ی 100 روزه داده /شخصی فکر کردن خیلی رو آرا ملت تاثیر گذاره خاله ی من یه پسر 24 ساله ی بیکار داره و میگه به قالیباف رای بدیم چون گفته کارانه ی 250 تومنی میده در نظر نمیگیره با ورود این پول تورم زیاد میشه و ...
خیلیام دیگه زدن به سیم آخر یه بنده خدایی داشت با من بحث میکرد سر رییسی تهش که کم آورد گفت من از نزدیک دیدمش سید نازکیه!!!بوسش بکنی خون میدووه زیر لپاش من به این رای میدم تامام://///
ما هیچ ما نگاه

اصلا بودجه داریم بخواد 250 تومن یارانه بده؟
از جیبش که نمیخواد بده، پولش باید باشه :|

سید نازک؟ :))
یاد اون خانم شهرداری افتادم که بعد انتخابات آمریکا اومده بود زیر عکس ملانیا و میشل نوشته بود بالاخره یه بانوی اول زیبا داریم، از دیدن این میمون که پاشنه بلند می پوشد خسته شدم.
البته ایشون بر اثر فشار اعتراضات مردمی مجبور به عذرخواهی شد، ولی خدا می دونه چند نفر دیگه رفته ن به ترامپ رای داده ن که بانوی اول خوشگل و جوون داشته باشن:))

خودتم میدونی من با شخص تو مشکلی ندارم.

نه. هرکسی همچین فکری نمیکنه. من که طرفدار جریان خاصی نیستم هیچ وقت نمیگم حرف من حتما درسته. میگم من اینطوری فکر میکنم میتونه درست یا غلط باشه. ولی اکثر إصلاحاتی هایی که اطرافم میبینم میگن ما همینیم حاضر به بحث هم نیستن حتی.

باز الان نیای بگی چرا جامعه رو از روی ٤ نَفَر دور و برت قضاوت میکنی صلوات! من قضاوت نکردم کسی رو فقط راجع به أطراف خودم حرف زدم :|

والا من الان دقیقا تو کامنت تو از حجم «همیشه» و «هیچوقت» هایی که استفاده کردی کاملا برداشتم اینه که تو هم فکر می کنی همینی که هَه! :دی

من الان سوالم اینه که چرا أطرافیان و إصلاحات؟ :دی الف معمولی هم بذاری ما راضی ایم برادر!

۱۵ ارديبهشت ۱۲:۴۹ سارای زنجیربریده
چقدر دوست داشتم همچین متنی بخونم قبل انتخابات.
ممنون جولیک:)

خواهشمندم!
تنها حیفی قضیه اینه که خوش اومدندگان خیلیاشون حق رای ندارن که من کار مفیدی کرده باشم، مگر اینکه برن برای حق رای دارندگان فوروارد کنن مطلب رو:دی

گوشیم دیفالت میزنه کلمه ها رو من حوصله تغییر ندارم.

چرا حالا انقد گیر الکی میدی؟

برادر دیگه خیلی اجحافه . باز میگفتی خواهر راضی تر بودم!

همینطوری برام سوال شد بدونم چرا.
حالا خودتو ناراحت نکن!

میدونی مهم این نیست روستاها اینترنت دار بشن که زمان دولت قبل ک خدا ... کنه اینترنت وارد روستا ها شد و فکر کنم آمارت اشتباه یا گاز کشی در دوره دولت قبلم بود. این کارا ربط به این دولت و ان دولت نداره یه طرح کلی که بر حسب هر دولت سرعتش متفاوت که البته کارهای عمرانی در زمان دولت قبل سریع تر بوده وبودجه بیشتری داشته (میتونی به هزینه ای رسمی مراجعه کنی یا بری روستاهای مختلف در مناطق مختلف بپرسی (مناطقی که من میدونم منطقه محرومم هستن همه این کار ها در دولت قبل هم صورت گرفتع با شتاب بیشتر حتی)) این دولت تقریبا بودجه ای واسه کارا عمرانی نسبت به قبلی نداشته یا اگه داشته هم تخصسص نداده
....................
این دولت کارای خوبی کرد که یکیش مهار تورم بود البته درست نیست بگیم اگه مثلا این دولت نمیومد تورممون میشد یه چیزی مثل ونزوئلا
چون حتی زمان گذشته هم تورم 49 درصد داشتیم در زمان رییس جمهور مرحوم
ولی شاید میتونست بهتر بین مهار تورم و رکود مدیریت داشته باشه
شاید بهتر بود به جای اینکه بگه چون همش گفتیم تورم بیایم تورم تک رقمی کنیم (که احتمالا امسال دو رقمی میشه) اگه نشه رکود باز هم بیشتر میشه
شاید بهتر میتونست روی کابینش نظارت داشته باشه وزرایی بودن که خیلی مرتبط با کار و رونق اقتصادی بودن ولی در حد اون پست نبودن
..............
اقای روحانی هم یه پوپولیست مثل همون محمود منتها از روشی دیگر
(بقیه هم پوپولیستن ها نمیگم نیستن همین اسحاقو قالیبافو رییسی هم عین بقیه)
روحانی برعکس احمدی که میگفت همه چی رو من باید حرف اخرش بزنم
زیادی همه مباحث داده بود به وزراش واسه همینم این وزیر یه کار خوب میکرد اون یکی هم به نظرش داشت یه خوبی میکرد ولی دوتا کار خوب اینا با هم تناقض داشتنو کلا همچی معکوس میشد
..................
این دولتم بدی زیاد داشت بعضی اوقات پول داشت ها خیلی هم داشت ولی میگفت ندارم واسه اینکه اگه اون پولو می ریخت تو جامعه تورم 8درصدیش میشد 15 درصد که در کنارش رکود کمتر میشد کار بیشتر میشد
........
نمیشه گفت دولت قبل کاری کرد که باید 20 سال تلاش کرد تا به جای قبل برگشت

....................
ببین اینکه میگی طرف خودش باید عاقل باش بفهمه چی راسته چی ن فعلا تو مملکت ما نمیتونه مصداق داشته باشه
اینجا ملت دارن فلاکت میکشن
منتظرن یکی بیاد بگه من منجی تونم لبیک بگن تموم شد رفت

..................
حرف زیاده ولی .........

ببخشید ولی متنتون رو به نظرم با لحنی که فکر می کردین نوشتین، از نظر نگارشی خیلی سخته خوندنش. احتمالا برداشتی که من دارم صد و هشتاد درجه با چیزی که میخواستین بنویسین فرق داره! :دی
پوپولیست نمیدونم چیه؛
اون تیکه وزیر ها رو نفهمیدم اصلا؛
پول رو میریخت تو جامعه چی میشد رو هم تصورم یه تغاره که توش ده هزار تومنی ریخته ن و یکی سرش رو کج کرده داره می پاچه تو نقشه ایران :دی توضیح بیشتر!

در مورد بقیه ش:
من نمیدونم دولت قبل به واقع چند سال مملکت رو برده عقب-یا در جا زده- ولی میدونم الان داریم میریم جلو. یا اینکه منظورتون از رکود دقیقا چیه-اینکه نمیشه دلار بخری فرداش با ده درصد سود بفروشی یا مثلا جنس بخری ادعا کنی به دلار گرون تر خریدی و سود بیشتری بکنی؟-متوجه نمیشم، ولی میدونم الان وضعیت جوریه که میتونم سرمایه گذاری کنم و اطمینان نیمچه بندی داشته باشم که سرمایه م یک شبه با تصمیم جهادی یه نفر بر فنا نمیره-که کردم- میدونم وقتی ماشینمون وسط جاده چپ می کنه ما رو نمیفرستن تهران قطعه هاش رو بگیریم چون تحریمیم و گیر نمیاد-که چپ کردیم و نفرستادن- میدونم مادرم دو سال با آرامش دوره درمانش رو طی کرد بدون اینکه نگران دارو های تقلبی که سال های قبل برای شیمی درمانی می دادن چون میخواستن بگن تحریم اثر نداره و باعث نقص عضو هم شده بودن یا حتی گیر نیومدن داروهاش باشیم، و اینا اتفاق مثبته از دید من. همینا رم نوشتم. حالا من اقتصاد نخونده م نمی دونم گیر اومدن دارو یا راحت پیدا شدن قطعات فنی یا اطمینان به سرمایه گذاری یا شاخص مثبت بورس شامل رکود هست یا نه. ممنون میشم یکی بیاد رکود رو با ذکر مثال برا من شرح بده.
+لطفا مثالش این نباشه که ما خونه مون رو کوبیدیم رفتیم بالا که پولدار شیم، خونه گرون نمیشه ما پولدار نشدیم! :|

وای خدا
دقیقا دقیقا و دقیقا با حرفات موافقم من همش میگم اگه هم رای بدم دلیلش این نیست که کاملا سیاست های آقای روحانی رو قبول دارم صرفا اگه ایشون ١٠٠تا بده بقیه شون ١٠٠٠تا بدن
بعد این اقای به عمل کار برآید راجع به ترافیک تهران چیکار تونسته بکنه که میخواد راجع به ریاست جمهوری بکنه
اون یکی هنوز نیومده میخواد ظریفو محاکمه کنه
نمیبینییید اینا رو بعد میاین میگین فلانی فلان کردو اینا
اقا مثال ساده اش اینه که اقای هاله نور دلارو سه برابر کرد این دولت تهش ١٦ درصد
کسی نگفته بود دور اولش ایشون سوپرمن هستن ما به این امید هم رای نمیدیم که بازم فرقی کنه فقط بدتر نشه دیگه
اگه به قول تو پاسپورت ٩٨عه دیگه ٩٩ نشه دیگه😞😞

ترافیک تهران همه ش تقصیر شهرداری نیست، بخشیش تقصیر خیابون هاست که کشش ندارن این همه ماشین رو تحمل کنن-کل تهرانو که نمیتونه بکوبه پهن کنه!-، بخشیش تقصیر ماست که هی از شهر های گوناگون میکوبیم میایم تهران و جمعیتش داره زیاد میشه، بخشیش تقصیر امکاناته که جمع شده تو تهران که ما مجبور میشیم جمع شیم تهران و الخ.
ولی مثلا اینکه مترو قطاراش کمه یا خط هاش پیش نمیره-وقتی هم میره شهران منفجر میشه و ستاری میریزه پایین و تلفات میدیم :| - میتونیم با کمال میل بندازیم گردنش!

یکی از دوستان یه شرکت نرم افزاری دارن، میگفت من داشتم تنظیم می کردم یه پروژه ای رو کلید بزنم، براورد کردم الان دلار مثلا n تومنه، فوقش تا آخر سال پنجاه درصد میاد روش. همون هفته بعدش دلار دوبرابر شد بدبخت شدن:))
البته الان به فلاکت ها برخاستن!


یه چیز جالب در مورد پاسپورت:
تا سال 2015 اعتبار پاسپورت ایران داشته میرفته بالا، سال 2015 با سر اومده زمین :| دوباره شروع کرده بره بالا الان!
یعنی اول دوره روحانی 96 بودیم، داشتیم میرفتیم تو 86-87، یهو گرمپ اومدیم پایین، الان دوباره 95 شده.
هرچقدرم سرچ کردم نفهمیدم چرا! چون حمله به سفارت عربستان مال 2016 بوده اصلا. تازه اعتبار پاسپورت عربستان هم همزمان گرمپ سقوط کرده.

@بهار عزیز
گران شدن دلار یک اتفاق بود که کاملا پیش بینی میشد توسط ادمای اهلش
همین حالا هم ارزش فعلی پول مملکت ما نسبت به دلار تقریبا 4500 تومن هست

در ایران همیشه افزایش ارزش دلار و با عرضه دلارهایی که از فروش نفت بدست می امده سرکوب شده و قبلا هم افزایش و چندبرابر شدن دلار رو داشتیم و در اینده هم خواهیم داشت
در دوران دولت قبل چون تحریم بودیم و درامد ارزی ناشی از فروش نفت بلوکه شده بود به طور مشخص دست دولت دلاری نبود که بتونه روانه بازار کنه (با حجم زیاد منظورمه) پس دلار تونست به قیمت واقعیش نزدیک بشه

گرون شدن دلار با اون شیب واقعا پیش بینی می شد؟!
:|

چون تو خوبی خیلی و این حرفا^_^
بعدشم من حق رای دارم میدونستی؟؟
هیییییییی!چقد ملت چشاشو بستن!هیجیو نمیبینن!بابا بر اساس حرف موقع انتخابات که نباید رای داد!باید سابقه رو نگاه کرد!!!
یکی میاد خواستگاریت بر اساس حرفاش که اوکی نمیدی!میری از چهار نفر میپرسی عقبشو درمیاری!
من نمیدونم چرا ملت میخوان عبور از روحانیو اینارو انجام بدن!
داداچ داری اشتباه میزتی!از رو اینا رد شی اونا که بیان سر قدرت از رو خودمون رد میشن که!!!
بعد خیلی جالبه ملت مثال میزنن تهرانو ببین چه خوبه؟برین رای بدیم بهش!حالا طرف کلا دوبارم تهران نبوده طی 4سال اخیر!
هیییییی التماس تفکر جون من!التماسسسسسسسس!

آخه مثلا روحانی خودش دوره اول سابقه داشت؟ نداشت که.
الان مثلا هاشمی طبا با این همه متانت و دقت و دوست داشتنی بودگی سابقه ش چیه؟ فرش المپیک می داده به مهمانان خارجی مدال مینداخته گردن قهرمانان:))

هرکی یه چی رو میبینه دیگه. این دیدگاهِ «اونا بیان سر قدرت از رومون رد میشن» رو من تا وقتی احمدی نژاد رو پشت بلندگو نهی نفرمودن(!) در نیافته بودم. بعد فهمیدم که اصلا براشون مهم نیست مملکت داره بر فنا میره، همین که تا وقتی یارو سرِ اون پسته کسی نفهمه داره بر فنا میره کفایت می کنه براشون. برا همین از پشت همون بلندگو حمایتش می کنن دستتم به هیچ جا بند نیست. ولی وقتی دولت تکیه ش به پشت بلندگو نباشه و مجبور باشه نگران ملت باشه که پشتشو خالی نکنن یه وقت، لااقل امید هست صدا به جایی برسه.

+تهران از چه لحاظ خوبه؟ امکانات؟ راست میگن خب.

:||||||
البته امیدوارم شما نگی پس چون دلار دست دولت نبود بریم به قالیباف/رئیسی رای بدیم
شما همین نقتی هم که میگی چه زمانی تونستیم به فروش برسونیم که حق ملت(؟) رو بتونیم بگیریم.
گران شدن قیمت دلار گندی بوده که دولت قبل زده با همون تفکر بیایم جلو همین ها دوباره همین حرکت رو میزنن
چه به قول شما با تحریم شدن نفتمون چه سخنرانی های تحریک کننده

یک کلمه هم نفهمیدم. :|
با کی ای؟!

دوست عزیز من فقط دلیلشو گفتم چون درسی که خوندم مربوط به این مباحث است.
نمیدونم چرا شما گارد گرفتین
اگر به گذشته هم نگاهی بندازین تغییرات قیمت داشتیم که شدید بودن

من نگفتم به کی رای بدین من با فکر رای میدم هنوزم نمیدونم به کی رای خواهم داد
امیدوارم همه مردم ایران با فکر رای بدن (که بعیده)

والا! داریم نظراتمونو به اشتراک میذاریم، هروقت گفتیم مثلا «هرکس به روحانی رای نده آریایی نیست» بیاین اعتراض کنین که داریم نظر میکنیم تو پاچه تون. :|

سلام، آمارهایی که درمورد روستاها و مناطق محروم نوشتی، اصلا مستند نیست. مستنداتش؟!
اگه هم از روی امارهای منتشر شده از روی سازمان آمار و ریاست جمهوریه، پس فکر کنم زیاد با نحوه تنظیم و نشر آمار آشنا نیستی

لینک کردم زیرش دیگه.
من تنظیم نکردم، یکی از دوستان تنظیم کرده من فوروارد نمودم!

چشم به هر کی شما بگی رای میدم
ولی اگه اجازه بدی و ناراحت نشی و عاقم نکنی و وقتی از سر پل صراط گذشتم و دارم وارد بهشت میشم یقمو نگیری بندازیم جهنم انتخاب من یه شخص دیگس

اگه قبلا وبلاگتو نخونده بودم و آشنایی نسبی ازت نداشتم از این یکی دو پستی که در مورد انتخابات نوشتی فکر میکردم یه نوجوون 18 سالس که امسال میخواد واسه اولین بار رای بده و تو تب و تاب انتخابات و شعارها و حزب بازیا غرق شده.

از این نوشتت اینو برداشت کردم که گفتی نظر همه محترمه ولی فقط نظر من درسته و شورای نگهبان اشتباه کرده بجز روحانی و دوستش کس دیگه ای رو هم تایید صلاحیت کرده.

شایدم من برداشت درستی نداشتم

مرسی که نظرات توهین آمیزتونو مهربون به اطلاعم می رسونین:))
لزومی نیست تیکه و لیچار بار کسی کنی عزیز، شما مختاری به هر کس خواستی رای بدی. من کجا گفتم کی بره به کی رای بده؟
نفیسه خانم بفرمایید تحویل بگیرید، یه غیراصلاح طلب-انگار فحشه-با مختصات مدنظر من!

تنها حیفی قضیه اینه که خوش اومدندگان خیلیاشون حق رای ندارن که من کار مفیدی کرده باشم، مگر اینکه برن برای حق رای دارندگان فوروارد کنن مطلب رو:دی

همین همین:)))))))

+ نوجوون هیجده ساله؟:/ مگه جوون حساب نمی‌شد؟:/ چیه ما تا اومدیم هیجده ساله بشیم یه سال انداختینش عقب تر؟:/ چند سال فرصت دارین سن ها رو به حالت عادی برگردونین-_-

والا طبق نظر یونیسف که تا هیجده سالگی بچه ایم گویا :|
من خودمو تا نوزده سالگی نوجوان محسوب می کردم:دی نمیدونم تعریف علمی و دقیقش چیه و بیاید ملا نقطه ای نباشیم!

تلاش مذبوحانه

برای؟

جانا سخن از زبان ما میگویی.. :)
دمت گرم بابت وقتی ک گذاشتی و این پستو نوشتی...
متاسفانه ملت ما خیلی فراموش کارن..تموم 8سال و یادشون رفته و الان هم هر کسی هر دروغی داره تحویلشون میده ی کم تفکر نمیکنن ، نمیبینن ک این کار نشدنیه فقط میبینن طرف دروغش قشنگتره...

پاراگراف آخرت من و یاد ی متنی انداخت ک چند روز قبل خوندم
علی دوساله بود ک محمود آمد...

آره خوندمش!
باشد که ترامپ درس عبرتی بشه برامون:دی

از این متنها منم هم سن شما بودم زیاد نوشته ام ... ولی راستش انتظارم ازت خیلی بیشتر بود . اصلا فکر نمیکردم قدرت تحلیلت در این حد باشه . زیاد دلتو به آمار دولتی خوش نکن . چیزی که برای مردم اهمیت داره اینترنت پرسرعت و رتبه پاسپورت نیست ... با آمار آبرسانی و گازرسانی هم کسی تشویق به رای دادن نمیشه ...اتفاقا وقتی بشنوه میگن گازبه فلان جا رسیده و در عمل نرسیده ...نتیجه معکوس میده .
اونی که میخواد رای بده میخواد بدونه دیده شده و حرفش از زبون مسئولین در میاد ... دقیقا به خاطر همین هم بود که احمدی نژاد دوبار با رای بالا انتخاب شد . چون برای مردم آمار و عدد مهم نبود .برای عموم جامعه چیزی رو اورد که دوست داشتن ...خارج شدن قدرت از دست طبقه اشراف .
ضمنا اینم نگم تو گلوم میمونه فکر نمی کنم حجم انتقاد و تخریبی که علیه احمدی نژاد انجام شد _ اگر بیشتر نبود_ کمتر از روحانی باشه ...نمیدونم کی گفت که همینه که هه!
یه ضمنا دیگه هم این که شما کاملا در مورد رقبای روحانی از حس ششم و آینده بینی برخوردار بودی ...چون پیش بینی کردی قراره معصوم بشن و این حرفا ...همونطوری که پیش بینی کردی که متعصبن و جنگ طلب و این حرفا ... اون کسی که میگی اطلاعات اجرایی نداره سالها رییس سازمان بازرسی بوده که بیشترین اشراف رو به قوه مجریه داره
ضمنا سوم :هاشمی طبا یه زمانی وزیر صنعت بود .ولی شما سنت قد نمیده

ببخشید!! من کامنت شما رو جا انداختم!! واقعا شرمنده!!

آره من سنم فقط به قالیباف رای میده متاسقانه، بقیه رو مجبور شدم برم بخونم!

همچنان خواهشمندم از نقطه زیاد استفاده کنید من نتونستم کامنت رو بخونم. ببخشید. میشه یه دور دیگه با نقطه-یا ویرگول- بفرستید کامنتو؟ مرسی:)

روحانی هم سابقه داشت!
تو سازمان امنیت.
نمیگم معیار دقیقا درستیه ولی بهتر از حرفه...
حالا که بعضیا سابقه هم دارن اونم درخشان!
آره موافقم باهات:)
+تهران بخش امکاناتش لزوما به قالیباف مربوط نیست بخش اداره کردنشو میگم که نه اونقدی که میگن خوبه نه اونقدی که میگن بد!

والا من چون دقیقا نمیدونم کجاها کار قالیبافه ترجیح میدم نظر ندم. :دی

سلام تو دومین نظرم با دوست بودم
که اونم ببخشید من چون دیدم خیلیا میان روحانی رو با این دلایل میکوبن یهو گارد گرفتم شرمنده دوست عزیز باور کنید میان همینا رو میگن اما هچ دفاعی از کاندید خودشون ندارن
نه من نمیگم کل ترافیک گردن ایشون کمال این که بلاخره تو مسئولیت هاشه اما من نقل قولشو تو روزنامه دیده بودم که قول حل این مشکلو داده!

اتوبوس و مترو رو می گستروند به قدر کافی ما بس بود برامون:دی

باور کنین نه توهین کردم نه قصد توهین کردن داشتم تیکه نپروندم و لیچار بار کسی نکردم
ببخشید اگه ناراحتتون کردم
ولی نظر کلی من در مورد این پوستتون بود

منظورتونم از این که گفتین "نفیسه خانم بفرمایید تحویل بگیرید ..." نفهمیدم

چشم به هر کی شما بگی رای میدم
ولی اگه اجازه بدی و ناراحت نشی و عاقم نکنی و وقتی از سر پل صراط گذشتم و دارم وارد بهشت میشم یقمو نگیری بندازیم جهنم انتخاب من یه شخص دیگس


والا این از دید من لیچاره، حالا من همینو گفته بودم "همه اصلاح طلبا بیشورن" از طرف بقیه روان میشد. :|
نفیسه کامنت داده بود چرا اصلاح طلبا فک می کنن هرررچی میگن درسته.

نکته هایی که گفتی و معیارهات برای انتخاب یا عدم انتخاب یک فرد به عنوان رییس جمهور شاید ملاک عده ی زیادی باشه ولی ملاک همه نیست.
ملاک مشترک همه که مسائل اقتصادیه
یه کم محدودتر مسائل اجتماعی
یه کم محدودتر مسائل سیاسی و خصوصا سیاست خارجه ست
خیلی محدودتر اموری مثل محیط زیست و حقوق حیوانات و ...
ولی چیزی که اصلا توی دایره ی ملاک هات نیاوردی و برای عده ای ،شاید محدود ،ملاک اوله ،مباحثیه که الان تحت عنوان انقلابی بودن مطرحه. پایبند بودن به اهداف اساسی انقلاب.
به شخصه از روحانی راضی نیستم نه از حیث اقتصادی و نه سیاسی و نه محیط زیستی و نه ادبی( توهین هاش به منتقدین واقعا حیرت آور بود)
ولی چیزی که باعث میشه دعای شب و روزم باشه که دوباره رای نیاره همون المان آخریه که گفتم. حرکت در راستای اهداف انقلاب.
و نکته مهم اینه اکثر کسایی که دور قبل به جلیلی رای دادن و این دوره می خوان به رییسی رای بدن نه به خاطر یارانه ست نه به خاطر کار و نه به خاطر این که سید نازکیه( این رفیقِ رفیق شما رییسی رو لز کجا دیده؟ که تازه لپشم کشیده؟) به خاطر اینه که تشخیص میدن این شخص از همه به آرمان ها انقلاب پایبند تره. و هرچند که به نظر شعار بیاد ولی اساس زندگی عده ای رو تشکیل میده.
* در مورد کارهای احمدی نژاد در روستاها و کارهای زیربنایی صحبت کردی. چندتا نکته رو بگم:
۱- مسکن مهر با وجود نواقص شدید ولی تونست دو تاثیر مهم در جامعه بذاره . اول صاحب خونه شدن عده ی زیادی از اقشار کم درآمد جامعه که امیدی به خونه دار شدن نداشتن و دوم شکست قیمت مسکن و خروج بازار مسکن از رکود.
۲- قضیه ی هدفمندی یارانه ها که در زمان دولت آفای خاتمی توسط مجلس تصویب شد ولی آقای خاتمی حاضر به اجرای اون نشد و در دولت احمدی نژاد اجرا شد خودش عامل تحول اساسی در زندگی افرادی شد که از تامین نیازهای اولیه زندگی محروم بودن و با برداشتن یاراته از روی حامل های انرژی تونست استفاده از تخفیف دولتی رو منصفانه کنه.
۳- برای فهمیدن اثر گزاری احمدی نژاد توی قشرهای محروم احتیاجی به آمار و ارقام نیست. وقتی الان احمدی نژاد توی راس و بدنه ی نظام هیچ همراهی نداره و هیچ رسانه رسمی تاییدش نمیکنه و همه ی جریانات سیاسی اجتماعی داخل و خارج علیه شن ولی به گفته ی بعضی از تحلیل گرها( که اصلا منظور زیبا کلام نیست) همین الان احمدی نژاد حداقل ۱۵ میلیون رای داره که قریب به اتفاقش از همین قشرن نشانه ی اینه که این فراد تاثیر کارهای این شخص رو توی زندگیشون حس کردن.
۴- نمی دونم آمارهات چقدر موثقن در مورد روستاها ولی نکته ای که هست خیلی از این افتتاح هایی که توی این چهارسال رخ داد حجم اعظمش در دولت قبل انجام شده بود. مثل فازهای جدید پارس جنوبی. الان همین یکی رو قطعی یادمه. بقیه رو خاطرم نیست.
۵- این خیلی زشته که یه دولت سه سال و نیم سرکار باشه و هنوز بعد از این همه مدت ازش می پرسن جرا فلان، میگه تقصیر دولت قبله.
۶- احمدی نژاد اون ایده آل انقلابی نبود. توی چهار سال اول خیلی نزدیک بود. خیلی از شاخص ها رو داشت ولی بعد عوض شد. اون هم خیلی زیاد و وقتی عوض شد خود اون افرادی که به خاطر مواضع محکمش در راستای انقلاب پشتش وایساده بودن، اولین افرادی شدن که تو روش ایستاده ن. این ننگ نیست. به نظر من افتخاره

فاز های جدید پارس جنوبی رو دوباره افتتاح کردن؟ :|

من ارزش های انقلابی اصلا اولویتم نیست برامم مهم نیستن که بخوام لحاظشون کنم تو نقاط مثبت و منفی کسی:)
ولی اگر تو تا وقتی "انقلابی" عمل می کنی - که یک کلمه من دراوردی برای توجیه بیشعوری و بدون عقل عملکردن و پیش بردن اهداف به هر قیمتی هست از دید من- حق داری اقتصاد کشور رو نابود کنی به مردم بگی اشکنه بخورید یا تورم درست کنی صف برای مرغ و کره و شیر و چای درست بشه یا ملت رو به خاطر تحریم دارو به کشتن بدی که برسی به هدف کوفتیت و همه هم حمایتت می کنن چون هدف کوفتیت حس قلدریشونو ارضاء می کنه از دید من فرقی با شاهای قاجار که تیکه تیکه مملکتو می دادن بره نداره.
شما اسمشو بذار رییس جمهور انقلابی یا بذار پنجمین الکترون از سمت راست.
محتوای یارو خیانت به کشورشه.

ولی من از این که اصلاح طلبا زور میگن ناراحتم . مردم جهانگیری رو بیشتر دوست دارن همونطور که از رای مجلس مشخص شد چقدر عارف رو دوست داشتن ولی خاتمی از روحانی حمایت میکنه و جهانگیری رو وادار به کناره گیری میکنه و مردم مجبور میشن به روحانی رای بدن که دیکتاتوریه این روش :|

هر جریانی نامزدی که فکر می کنه شانسش بیشتره رو معرفی می کنه خب، این دیکتاتوری نی. یعنی در واقع فکر کنم اگه از دید "من میخوام به این جریان رای بدم" نگاهش کنی دیکتاتوری نیست، وگرنه آره اگه بخوای کللللا انتخاب کنی دیکتاتوریه.

مگه مناظره های آمریکا الگوی ما هستن؟ اونا خودشونو بندازن توی چاه ما هم بندازیم؟ یعنی انقدر راحت، دروغگویی توجیه بشه؟ به همین سادگی؟ چون همسرم نیست میتونه صادق نباشه باهام؟ :|

اگه احیانا اومدین که جواب بگیرین جوابتون تو کامنتای بالایی هس.

کاش بهمون گرین کارت بدن بریم آمریکا راحت شیم

حالا هیچ جام نه آمریکا؟:))

من ترجیح میدم برم مالزی تا برم آمریکا:دی

آره اگه حزب رو در نظر بگیریم پس رای ما روحانی

:))

من همچنان در انتخابم:دی

یکی از فانتزی هام این بود که برای سربالایی دانشگاهتون تله کابین بزنن ، خداییش شیبش زیاده . راستی گارفیلد هنوز جلوی دنشکده تون هست ؟

آره هنوز هس چاق ترم شده:دی

در استخر اسکیت بدن بهمون ته دره تحویل بگیرن:))

قدر دانشگاهتون رو بدونید همانا :))

ایشششش!

راستش به نظر منم یکم جوگیر شدی و توی تب و تابی....اولین باره که میخوای رأی بدی؟

و چیزی که جالبه آمار غلط یا درست اگه به نفع روحانی اینا باشه رو به راحتی میگید و در اختیار عموم قرار میذارین و بعدشم اگه بهتون گفتن غلطه میگین ما حساب نکردیم بقیه حساب کردن.بعد اگه به نفع اونوریا باشه همین خودت میای میگی " وا اسفا ما چه ملت بی فرهنگ و بی خردی هستیم که بدون اینکه از چیزی مطمئن بشیم منتشرش میکنیم و همینا هستین که ماها رو جهان سومی کردین دیگه ! "

جالبه !
+ضمن اینکه بی جهت گیری خاصی نوشتم و احتمالا به روحانی هم رأی بدم.بس که هیچکدوم درست حسابی نیستن

کاملا معلوم بود بی جهت گیری بود:))

من منبعم رو اون زیر نوشتم، و منبعی که نقل کردم کسیه که قبولش دارم و همین برام کافی بوده. گفتم در صورتی که منبع حرف اوشون رو میخواید از طریق لینک برید از خودشون بپرسید. همین. یه کم چشماتونو بدون تعصب باز کنید و متن رو خنثی بخونید متوجه همه اینا میشید.
هروقت من اومدم به شما گفتم بی فرهنگا بدون منبع فلان و بیسار، بیاید تو دهن من حرف بذارید.
بفرمایید!

خیلی از اساتید ما که آمریکا درس خوندن و تو ناسا بودن چند تاشون . میگن به روحانی رای میدن و از اونجا که دانش اونا از ما بیشتره و ما ممکنه حتی نتونیم از جلوی در استنفورد هم رد بشیم نتیجه میگیریم اونا بهتر تشخیص میدن . بهتره ما هم همینکار رو بکنیم :)

باو دیه خیلی بی ربط بود اینجوری:))

فیروز نادری ام تو ناسا عه ولی به روحانی رای نمیده:دی
ناسا چرا:))

خو چجوری مردم رو قانع کنیم پس ؟ :))

آخی عاشق گارفیلدتونم ^_^

ایشششششش چیه ؟ من الان حاضرم جام رو با شما عوض کنم . بیا وسط شهر یه عالمه بوق و دود و ترافیک بخور تا قدر بدونی :|

دود که بالا هم هس، شیب پایین نی، ضمنا هشت شب اونجا متروکه ای خطرناک نمیشه:))

ناسا خب برای این که رشته ام هوافضا است :)) پلی تکنیک :)

به عنوان استدلال میگم ناسا خوب نی:دی

از در استخر میاید تو ؟؟؟؟ زمان ما از در دندون پیاده میومدیم . هر کی سمت در استخرر میرفتباتیر میزدنش اصن

در دندون چرا؟ در سوم چشه؟ :|

نه الان راه میدن

اگه احیانن اومدم که جواب بگیرم؟! این چه مدل حرف زدنه دیگه؟ کامنت گذاشتم که جواب بگیرم دیگه! جل الخالق!

این منبع توئیتری هم کشت ما را! در این حد موثق دیگه توقع نداشتیم!

شما اومدی دعوا منم حوصله دعوا ندارم.

برو کامنتت سر پست پلاسکو رو بخون. دیه من لحن دعوایی خواننده هامو نشناسم باس تعطیل کنم برم!:|
منبع توییتر رو توضیح دادم به دوستان، برید بخونید.

اصلن برا همین بهشون میگن اهل تدبیر دیگه چون همینطوری موثق موثق صحبت میکنن:))

به کیا؟

بابا لیچار نبود
بند اخر نوشتتو بخون
دقیقا با منظور خاصی نوشتی که یا رای نده یا اگه میدی به اون که من میگم بده
دیگه سفسطه هم نکن که نه منظورم یه چیز دیگه بود، باشه؟ :))

بنده شما رو به سمت درب خروجی هدایت می کنم نمک هاتونو همونجا تخلیه کنید و بازگردید بعدش. بازنگشتید هم مهم نیست.

خارج میشم

و ن الله توفیق

به سلامت!

هر وقت منم گفتم من طرفدار اونورم و اصلا و ابدا به روحانی رأی نمیدم شما بیا با لحن کنایه و خنده بگو «کاملا معلومه بی جهت گیری خاصی گفتی»

غریبه نیستم که ندونم لحنت در پوزیشن های مختلف چجوریه.

اتفاقا من و خیلیا کاملا به دور از تعصب خوندیم متن رو . این تویی که تحلیل هات کاملا بر اساس تعصباتته.
موفق باشی و خدانگهدار

بله خیلیا به دور از تعصب خوندن -مثل پوکرفیس- اومدن پرسیدن جوابشونم گرفتن!


و چیزی که جالبه آمار غلط یا درست اگه به نفع روحانی اینا باشه رو به راحتی میگید و در اختیار عموم قرار میذارین و بعدشم اگه بهتون گفتن غلطه میگین ما حساب نکردیم بقیه حساب کردن.بعد اگه به نفع اونوریا باشه همین خودت میای میگی " وا اسفا ما چه ملت بی فرهنگ و بی خردی هستیم که بدون اینکه از چیزی مطمئن بشیم منتشرش میکنیم و همینا هستین که ماها رو جهان سومی کردین دیگه ! "

این اگر بدون جهت گیری نوشته شده نشونه بیشعوری شماست. من ترجیح میدم فکر کنم طرف مقابلم انسان فرهیخته ایه که تعصبات و پیش فرض های قبلیش باعث میشه همچه چیزی بگه،تا فرض کنم ذاتا بیشعوره.
جهتگیری فقط این نیست که "چون طرفدار روحانی هستی پس فلان" گاهی اینه که "رای اولی هستی؟ پس جو گرفتت!" یا "جو گرفتت؟ پس میخوای جو سازی کنی رای جمع کنی!"

ضمنا خیر من بار اولم نیست میخوام رای بدم. اگرم بار اولم بود، ربطی نداشت که محتوای پست چیه. میتونستید اول بپرسید چند سالمه، اون بیشتر مرتبط بود به اینکه طرز تفکرم چشه یا چش نیست و محتوای پستم از دید شما چطوره.

به سلامت!

حتی اگه حرفت تاحدودی درست باشه و بشه بدون تعصب پستت رو خوند ، این لحن حرف زدن و جواب دادنت به کامنت ها واقعا تاسف برانگیزه.

ببخشید دیگه من امام کاظم نیستم لیچار بشنوم لیچار جواب میدم!

D: من اومدم دعوا؟! شما چقدر عجیبی توی قضاوت کردن!

مخاطب وبلاگ شما نیستم فکر کنم کلا دوسه بار کامنت گذاشتم...رفتم کلی گشتم پست پلاسکو رو پیدا کردم. اگه کامنت من توی اون پست رو نشونم بدید ممنون میشم!!

باشه چشم! چون شما گفتی بقیه ایران رو گل می‌گیرم!^ محتوای کامنت.
من رو یوزر کلیک می کنم کامنت هاش میاد. شما یک صفحه کامل و یک نیم صفحه کامنت اینجا داری. اسکرین شات بگیرم؟

بی ادبی و زیر سوال بردن ایدئودلوژی یه نفر اونم با این صراحت برای کسی که این قدر ادعای عقل و آزادی بیان داره یه تناقضه غیر قابل توجیهه.
توی حرف های من اثری از توهین نبود و از و تو هم انتظار توهین نداشتم.

من به شما توهین نکردم، به انقلابیونی که حمایتشون کردی توهین کردم. اگه شما هم باهاشون بودی به خودت بگیر.

۲۳ ارديبهشت ۱۱:۱۶ مریــــ ـــــم
بابام میگه اگه ریسی ریس جمهور شه مردارم مجبور میکنه چادر بپوشن:|
و مامانم میگه همشون مث هم دزدن اما دوز اصلاح طلبا پایین تره
و همچنین مامانم میگه کاااااش اقای هاشمی رو رد صلاحیت نکرده بودن تو سال 92
و بابام بعد اضافه کرد اگه ریسی بشه نصف جوونای خوب مملکتمون میرن
داداشم گف (وسطیه)زنده باد هاشمی طبا
اون یکی داداشم میگه(اخریه)عشق فقط سعید ،جلیلیه(با ریتم بخون)
منم احساس میکنم یه عشق نهفته ای نسبت به اسحاق در من در حال شکل گیریه
همین

رییسی رو اول باید نسبت به اختیارات هر کدام از سه قوه آگاه کرد، یارو حتی وظایف قوه قضاییه رم نمیدونه:|

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
من اینجا خودم نیستم. در واقع هیچ کجای دیگر هم خودم نیستم. من آدم خودخواهی ام که خودش را مثل شکلاتی ترین شیرکاکائوی دنیا نگه داشته برای خود خودش و به هیچکسِ هیچکس هم نمی دهدش. اینجا فقط کمتر دیگرانم، همین. لطفا اگر نگارنده را میشناسید، به رویش نیاورید. چه اینجا، چه هرجا.

+پست های خصوصی واقعا خصوصی اند!
پیشنهاد روزانه
سمت تو آمده ام حال دلم خوب شود
بیل
قانون سوم نیوتن
متشّعرم چه نامم!
از لای ترک ها
وقتی نو بودی
آقای خسته بند
تگ ها
بایگانی
خرداد ۱۳۹۷ ( ۱۰ )
ارديبهشت ۱۳۹۷ ( ۲۲ )
فروردين ۱۳۹۷ ( ۱۴ )
اسفند ۱۳۹۶ ( ۹ )
بهمن ۱۳۹۶ ( ۱۱ )
دی ۱۳۹۶ ( ۲۰ )
آذر ۱۳۹۶ ( ۱۹ )
آبان ۱۳۹۶ ( ۶ )
مهر ۱۳۹۶ ( ۳ )
شهریور ۱۳۹۶ ( ۱۰ )
مرداد ۱۳۹۶ ( ۱۱ )
تیر ۱۳۹۶ ( ۵ )
خرداد ۱۳۹۶ ( ۱۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۶ ( ۱۶ )
فروردين ۱۳۹۶ ( ۶ )
اسفند ۱۳۹۵ ( ۱۵ )
بهمن ۱۳۹۵ ( ۱۴ )
دی ۱۳۹۵ ( ۱۴ )
آذر ۱۳۹۵ ( ۱۵ )
آبان ۱۳۹۵ ( ۲۴ )
مهر ۱۳۹۵ ( ۲۲ )
شهریور ۱۳۹۵ ( ۱۳ )
مرداد ۱۳۹۵ ( ۱۲ )
تیر ۱۳۹۵ ( ۲۵ )
خرداد ۱۳۹۵ ( ۲۴ )
ارديبهشت ۱۳۹۵ ( ۱۳ )
فروردين ۱۳۹۵ ( ۱۰ )
اسفند ۱۳۹۴ ( ۲۵ )
بهمن ۱۳۹۴ ( ۳۲ )
دی ۱۳۹۴ ( ۱۹ )
خرداد ۱۳۹۴ ( ۳ )
ارديبهشت ۱۳۹۴ ( ۲۷ )
فروردين ۱۳۹۴ ( ۱۸ )
اسفند ۱۳۹۳ ( ۲۲ )
بهمن ۱۳۹۳ ( ۲۴ )
دی ۱۳۹۳ ( ۲۹ )
آذر ۱۳۹۳ ( ۲۳ )
آبان ۱۳۹۳ ( ۱۷ )
مهر ۱۳۹۳ ( ۲۰ )
شهریور ۱۳۹۳ ( ۲۸ )
مرداد ۱۳۹۳ ( ۲۷ )
تیر ۱۳۹۳ ( ۱۱ )
خرداد ۱۳۹۳ ( ۲۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۳ ( ۱۷ )
فروردين ۱۳۹۳ ( ۲۳ )
اسفند ۱۳۹۲ ( ۳۷ )
بهمن ۱۳۹۲ ( ۶ )
دی ۱۳۹۲ ( ۱۶ )
آذر ۱۳۹۲ ( ۱۴ )
آبان ۱۳۹۲ ( ۹ )
مهر ۱۳۹۲ ( ۱۲ )
شهریور ۱۳۹۲ ( ۱۱ )
مرداد ۱۳۹۲ ( ۱۵ )
تیر ۱۳۹۲ ( ۱۲ )
خرداد ۱۳۹۲ ( ۶ )
ارديبهشت ۱۳۹۲ ( ۶ )
فروردين ۱۳۹۲ ( ۳ )
بهمن ۱۳۹۱ ( ۲ )
دی ۱۳۹۱ ( ۱ )
آذر ۱۳۹۱ ( ۱ )
مهر ۱۳۹۱ ( ۳ )
شهریور ۱۳۹۱ ( ۱ )
مرداد ۱۳۹۱ ( ۱ )
تیر ۱۳۹۱ ( ۲ )
خرداد ۱۳۹۱ ( ۱ )
ارديبهشت ۱۳۹۱ ( ۳ )
راه دررو به وبلاگ دوستان
کمک به موسسه محک
رویاهای کنسرو شده
روزهای زندگی یک مسافر
نیکولا
سیاهچال
خیالپرداز نادان
قناری معدن
پرسپکتیو
ماری جوانا
کاشیها را خیال من آبی می کند
شاهزاده خانومی که نمی خندید
حبه انگور
گرگِ بیابان
اعترافات یک درخت
میلیونر زاغه نشین
مگلاگ
آبو
ویولا
از چشم ها بخوانیم
درامافون
یک نفر دارد خواب می بیند
جیغ صورتی
خودکار بیک
خیالِ واژه
سرنتی پیتی
در گلوی من ابرِ کوچکی‌ست
هذیانات
کافه کافکا
دیزالو
برای هیولای زیر تختم
دنیای وارونه
پنجره می چکد
در من نهفته گویا، یک دایناسور خوب!
در دیار نیلگون خواب
قالب: عرفان و جولیک بیان :|